חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
בלוגים נוספים  
קרולין  גליק      
שלמה  בלס      
טל  גלעד      
שוקי  בלס      
אבישי  עברי      
   
 
 
דף הבית » בלוגים » הבלוג של העורכת קרולין גליק
 
הבלוג של העורכת קרולין גליק
"העולם התהפך" - עיון בספרה החדש של מלאני פיליפס
 
  03/10/2010 מאת: קרולין גליק
 

הסופרת הבריטית מלני פיליפס הוציאה לאור ספר חדש בקיץ האחרון והוא ספר חובה לכל מי שמנסה להבין מה עומד מאחורי הטירוף שאוחז באנשים רבים כל כך במערב בדור הנוכחי. שם הספר: The World Turned Upside Down: The Global Battle over God, Truth, and Power.

 

מלאני פיליפס

בשנת 2006 זכתה פיליפס בשבחים בינלאומיים על ספרה הקודם Londonistan, בו הראתה כיצד הפכה לונדון למעוז הג'יהאד הבינלאומי ואיך בריטניה נכנעת בלי מאבק לאיסלאם המשתלט על המרחב הציבורי בבריטניה. אגב, עדות חדשה לנכונות טענותיה הגיעה היום מהסנדיי טלגרף אשר פירסם כתבה העוסקת בבתי ספר מוסלמים באנגליה המכריחים בנות להתכסות מכף רגל עד הראש בתלבושת האחידה של נשות הטליבן.

 

בספרה החדש פיליפס מרחיבה את היריעה ומראה איך לא רק בריטניה אלא העולם המערבי כולו תורם להשמדתו העצמית.

 

פיליפס בוחנת ארבע תופעות נפרדות כביכול: מסע האמוק להפסקת התחממות כדור הארץ (על אף שכלל לא ברור שכדור הארץ מתחמם ואף פחות ברור אם יש לאנושות השפעה על האקלים או שמא הוא תוצאה של פעילות השמש בלבד); המאבק האימתני של אנשי "מדע" נגד כל טענה שלכוח עליון היתה יד ביצירת העולם; השנאה היוקדת והבלתי רציונאלית לישראל וההתנגדות חסרת המעצורים ונטולת ההיגיון למלחמה בעיראק.

 

הספר בוחן את התופעות הללו דרך היסודות הפילוסופים והאידיאולוגיים/דתיים שלהן. פיליפס מראה כי בשורש כולן עומדת הפסילה של היסודות היהודו-נוצריים של העולם המערבי. היות ומדובר כאן בפוסט קצר, לא אכנס לכל הטענות שלה ואסתפק בשתי נקודות.

 

1. אין ספק כי מכונות המוות המשומנות ביותר ב-250 שנים האחרונות היו אלה שתודלקו על ידי בנזין נטול אלוהים. מהטרור של המהפכה הצרפתית דרך סטלין והיטלר, פול פוט, מאו וקסטרו, הרוצחים הגדולים ביותר שמו את האדם במרכז ולא את האל.

 

כיום, התנועות הלא איסלאמיות שפוסלות את ישראל עושות ככל שעולה בידן למחוק את החיבור של עם ישראל לארץ ישראל. מהמצאת עם פלשתיני יש מאין, דרך הפיכת ישו היהודי לילד פלשתיני ערבי, ועד הפיכת ישראל עצמה לגרמניה הנאצית ולקולוניה אירופית, אין אמת היסטורית שלא מוכחשת כיום על ידי שונאי ישראל ובעיקר מוכחשת היא תורת ישראל.  כמו כן, התמיכה האיתנה ביותר שיש לישראל כיום מגיעה מנוצרים מאמינים שרואים ביהדות את השורש והיסוד של האמונה הנוצרית שלהם. יהודים פוסט-יהודים בישראל, בארצות הברית ובכלל התפוצות שונאים את הציונים הדתיים דווקא כי קיומם מזכיר כי ישראל היא לא סתם מפלט ליהודים מסכנים אלא נחלת אבות.


2. לא ברורכלל ועיקר מה מביא אנשים האוחזים באידיאולוגיות סותרות לכאורה כמו קומוניסטים, הומוסקסואלים, ירוקים, אתאיסטים וג'יהאדיסטים לפעול ביחד. פיליפס מפרטת בספרה כי מה שמשותף לכולם הוא פסילתם של עקרונות היסוד של העולם החופשי. לא מדובר רק בפסילת התורה והברית החדשה. מדובר גם בפסילת שיקול הדעת של הפרט - שיקול דעת שמאפשר לאדם, בין השאר, להחליט במה להאמין ולקבל החלטות עצמאיות על כיצד לארגן את חייו. כל התנועות האנטי מערביות הללו – כולל הג'יהאד -- פוסלות את הרעיון של שיקול דעת של הפרט ומצדדות בתפיסות עולם טוטאליטריות. אלה דורשות אמונה קולקטיבית המוכתבת להמון על ידי אצולה נאורה. כאילו כדי להוכיח את הטענות של פיליפס, צץ ועלה הסרטון החדש של שוחרי מיגור פליטת הפחמן הדו חמצני:

 

 

אגב ניסיתי להבין אם זאת בדיחה שהופקה על ידי אנשים שסבורים כי כל הסיפור של התחממות כדור הארץ הוא שקר. ממה שראיתי התשובה היא שלא. הסרטון אינו סאטירי. מה שכן, הוא בהחלט ממחיש את חשיבות ספרה של מלני פיליפס...

 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות: קרולין גליק | בלוג
 
2.
00
 פיליפס
27/11/2013 מאת: אביהוד  

 > 
00
 העולם אכן הפוך
27/11/2013 מאת: אביהוד  

1.
01
 קניתי וקראתי את הספר המדהים הזה(ל"ת)
13/01/2011 מאת: מומלץ חובה מרתק חכם אינטליגנטי ונדיר!  

 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
פוסטים אחרונים

דברים מכנס הג'רוזלם פוסט 2013

מדבר סקר תרחק

הכנס של הפוסט

עם חברים כאלה...

היהודים, אלו היהודים

"צדק חברתי" והדרך לשעבוד

מה זאת אומרת להיות "כמו באירופה"?

מה חדש במצרים?

פעילי שלום? לא ממש....

לכל הפוסטים

תגובות
 
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר