חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
בלוגים נוספים  
קרולין  גליק      
שוקי  בלס      
אבישי  עברי      
שלמה  בלס      
טל  גלעד      
   
 
 
דף הבית » בלוגים » הבלוג של העורכת קרולין גליק
 
הבלוג של העורכת קרולין גליק
מדוע הורידו אותנו מיוטיוב וכיצד לתרום ללאטמה
 
  12/06/2010 מאת: קרולין גליק
 

מאז שהעלנו את השיר We Con the World לרשת דרך אתר יוטיוב, הוא נצפה על ידי למעלה משלושה מיליון איש מכל רחבי העולם. כפי שהעידו אלפי המיילים שנשלחו אלינו, הוא גם הצליח לשכנע לא מעט אנשים כי ישראל היתה דווקא הצד הצודק בקרב על האוניה מאבי מרמרה. רבים זעמו על השיר וזעמו עוד יותר לנוכח הצלחתו המסחררת.

אלו פתחו בקמפיין מאורגן לערוך דמוניזציה ללאטמה ולי במספר פרסומים באתרי אינטרנט אמריקאים עם נטיה שמאלנית כגון Huffington Post,  Daily Kos ואחרים, בהם האשימו את לאטמה ואותי בגזענות.

 

בנוסף, בקמפיין מתוכנן של טוקבקים ביוטיוב ובאתרים אחרים, האשימו אותנו בניסיון להכחיש את מותם של פעילי הטרור באוניה דרך עיוות מילות השיר.

כאשר כל זה לא הצליח להפסיק את שיטפון הצפיות בשיר ובזרם וההעלאות באתרים רבים מספור ברחבי העולם שהעלו את השיר שלנו לעמוד הבית שלהם, פעלו מתנגדינו במישרין מול

אתר יוטיוב ולאחר כניסת השבת (שעון ישראל) הוריד יוטיוב את מרבית העותקים של השיר מהאתר.

 

כאשר מנסים לצפות בשיר כעת  (עם הכתוביות באנגלית), מקבלים את ההודעה הבאה:

 

This video is no longer available due to a copyright claim by Warner/ Chappell Music, Inc.

"הווידיאו הזה כבר לא זמין עקב טענת זכויות יוצרים שהוגשה על ידי ווארנר/צ'אפל מוזיקה בע"מ."

 

מומחים לענייני זכויות יוצרים עמם התייעצנו לפני שהעלנו את השיר הסבירו לנו באופן חד משמעי כי השיר אינו פוגע בזכויות יוצרים של השיר We are the World עליו התבסס, משום שהשתמשנו בו בהתאם למה שמכונה "דוקטרינת השימוש ההוגן". דוקטרינת שימוש הוגן קובעת כי זה חוקי ומותר להשתמש בחומרים מוגנים מבחינת זכויות יוצרים לצרכי פארודיה וסאטירה.

 

מומחים לזכויות יוצרים גם הזהירו אותנו כי לנוכח העובדה כי השימוש שלנו בשיר המקורי הוא חוקי, אם ירצו בכל זאת להשתיק את קולנו, לא יפעלו נגדנו במישרין אלא דרך יוטיוב. נוהל העבודה הרשמי של יוטיוב - כדי להימנע מתביעות - הוא קודם כל להוריד כל קובץ שלגביו קיימת תלונה או איום בנקיטת צעדים משפטים, תלושים ככל שיהיו.

 

יחד עם זאת, ההחלטה להוריד את השיר שלנו איננה הפעם הראשונה שיוטיוב פועל להשתיק קולות ישראלים. במהלך מבצע עופרת יצוקה הקים דובר צה"ל ערוץ ביוטיוב והעלה אליו צילומי קרבות בעזה, בניסיון לעקוף את התקשורת העולמית שסירבה להקרין את הצילומים של צה"ל. תוך זמן קצר החלו מיליוני אנשים מסביב לעולם לצפות בסרטים וכעבור ימים ספורים הוריד יוטיוב חלק מהסרטים. כאשר המעשה גרם לצעקה רבתי החזיר יוטיוב החזיר את הסרטים לאוויר אולם פירסם לידם אזהרה דומה לזאת שהוא מפרסם ליד חומרים פורנוגרפיים.

כל מי שניסה לצפות בסרטי וידיאו אלו קיבל מסך בו היה כתוב, "וידיאו או קבוצה זאת  עלולים להכיל חומרים שאינם מתאימים למשתמשים מסוימים. על מנת לצפות בוידיאו או קבוצה זאת, אנא אשרו כי הנכם לפחות בני 18 על ידי הירשמות".

 

הנה לינק לכתבה בהארץ על מהלך זה של יוטיוב.

 

אילולא היה ליוטיוב עבר של צינזור חומרים פרו-ישראלים, הייתי חושבת כי הם פעלו כשורה, על אף העובדה שאין לאף אחד קייס נגד לאטמה. הייתי אומרת שהם סתם מנסים להיזהר. אולם לאור העובדה שכבר למעלה מ-3 מיליון איש צפו בשיר וכי הוא דווח בעיתונים מרכזיים ושודר ברשתות טלוויזיה בכל העולם מאז שהעלינו אותו לראשונה ביום חמישי לפני שבוע, אינני מצליחה להתגבר על החשש כי לא היה זה מעשה תמים.

 

על אף מכשולים אלו, לנו בלאטמה אין כל כוונה לוותר. עד מחר נעלה את השיר מחדש באתרי אינטרנט בכל העולם. אם כבר הורדתם את השיר אנא העלו אותו בבלוגים שלכם ובדפי הפייסבוק שלכם. אם לא, עד מחר נעלה גירסה חדשה כאן עם הוראות כיצד להעביר אותו הלאה.

 

יותר מכל מראה המהלך של יוטיוב כי אויבי ישראל מפחדים מאיתנו. הם לא יכלו להפיל אותנו בענייני מהות ועל כן הם מנסים להשתיק אותנו. ברור כי עלינו להכפיל את מאמצינו וכך נעשה.

 

על כל פנים, לאטמה אינו אתר מסחרי. אנחנו יוזמה חינוכית שממומנת מתרומות המועברות אלינו דרך המרכז למדיניות ביטחון בוושינגטון שם אני מכהנת כעמיתה בכירה למזרח התיכון. אנחנו נודה על כל תמיכה שנוכל לגייס לצורך המשך והרחבת פעילותנו.

 

על מנת לתרום ללאטמה, אנא הקליקו על קישור זה שיוביל אתכם לדף תרומות למרכז. בריבוע בו רשום "designation" אנא רישמו Latma.

 

תודה רבה! ביחד נוודא כי הקול שלנו יישמע בכל מקום.

 

וכמובן, המהדורה הבאה שלנו תעלה בליל חמישי (או מקסימום בשישי בבוקר..) היו בטוחים, יהיו שם פיצוצים...

 

אם מישהו חשב שניתן לכופף אותנו הוא עומד להיות מופתע :)

 

 

קרולין גליק

 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות: קרולין גליק | בלוג
 
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
פוסטים אחרונים

דברים מכנס הג'רוזלם פוסט 2013

מדבר סקר תרחק

הכנס של הפוסט

עם חברים כאלה...

היהודים, אלו היהודים

"צדק חברתי" והדרך לשעבוד

מה זאת אומרת להיות "כמו באירופה"?

מה חדש במצרים?

פעילי שלום? לא ממש....

לכל הפוסטים

תגובות
 
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר