חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
בלוגים נוספים  
טל  גלעד      
שלמה  בלס      
אבישי  עברי      
שוקי  בלס      
קרולין  גליק      
   
 
 
דף הבית » בלוגים » הבלוג של העורכת קרולין גליק
 
הבלוג של העורכת קרולין גליק
לאטמה, אבבא, עייפות ישראלית ונצחון האזרח הפשוט
 
  17/09/2009 מאת: קרולין גליק
 

בעקבות פרסום הכתבות האנטישמיות בעיתון השבדי אפטונבלדט בחודש שעבר לפיהן חיילי צה"ל רצחו פלשתינים כדי לגנוב ולסחור באיבריהם, התפתח דיון ער בישיבת המערכת שלנו. טל גלעד הכתב הראשי שלנו טען כי אי אפשר לעבור לסדר היום. לדעתו, הפרסומים הללו, ביחד עם התגובה המגעילה של ממשלת שבדיה לדרישת ישראל שתגנה את הדיבה – ממש חייבו אותנו לתת להם לאטמה בפרצוף.

 

אחרים הגיבו בפיהוק וביטול. נכון ההתנהגות של השבדים דוחה ובלתי נסלחת אמרו, אבל מה חדש פה? הרי כולנו יודעים שהם שונאים אותנו ולא מהיום. רבים מטובי שבדיה – כולל הרוזן ברנדוט -- שיתפו פעולה עם הנאצים. תראו איך התנהגו לטניסאים הישראלים בגביע דייווס. מלבד זאת, השבדים כבר גמורים. הם כבר נכנעו למיעוט המוסלמי שלהם. זה לא צריך לעניין אותנו שהם משתפים פעולה עם גרועי שונאינו גם היום.

 

אבל טל התעקש שיש גם שבדים אחרים. הרי הייתה זאת שבדיה שהסכימה לקבל את 5000 יהודי דנמרק וראול וולנברג היה גם כן שבדי. וחוץ מזה, אפילו אם אין צדיקים בשקוטהולם, זה לא אומר שלא מגיע להם שנתקוף אותם בחזרה אחרי שהפיצו כזאת דיבה נגד חיילינו. ובזאת, טל ניצח את הויכוח והשיר שכיכב במהדורת השבט שלנו בשבוע שעבר יצא לדרך.

אחרי שהקליפ הופק, הבנו שטל עלה על משהו שאולי אפילו הוא לא הבין מראש (אולם, היות וטל לכל הדעות איש חכם ומבריק, סביר שהוא כן הבין זאת מראש...).

הפארודיה שלנו קלעה בול לצביעות של השבדים – מצד אחד הם מתיימרים להיות אנשי תרבות ונימוסים. מצד שני, הם מתכופפים בפני כוחות הג'יהאד הברברים ביותר ותוקפים את הדמוקרטיה הליברלית היחידה במזרח התיכון והעם אשר בה. טל הבין כי הדבר שמוציא צבועים מדעתם יותר מכל זה לא שתוקפים אותם על עצם התנהגותם – במקרה השבדי על האנטישמיות שלהם, אלא שלוקחים מהם את היכולת לטעון שהם טובים – או במקרה של שבדיה שהם נאורים ותרבותיים.

 

מיד הבנו שלא מדובר רק בקליפ לתצרוכת פנימית. מדובר בתגובה ישראלית ניצחת לאנטישמיות בשבדיה אז החלטנו לתרגם את הקליפ חיש מהר לאנגלית ולשבדית. שלמה, מנהל האתר הכל יכול שלנו, מייד מצא חבר ששולט בשבדית ויצאנו לדרך. אופיר המפיק שלנו עבד כל הלילה לערוך את הקליפ עם התרגומים וצ'יק-צ'ק, הלאטמה הישראלית נפלה על הפרצוף של השבדים.

 

שתי התובנות של טל הוכחו כנכונות. השבדים שאינם נגועים באנטישמיות ושמסרבים להשתטח בפני המיעוט המוסלמי בשבדיה נרתמו מיד למאבק והעלו את הקליפ באתרים שבדים שהם מנהלים. מולם, הצבועים צעקו חמס ופתחו בתגובות נאציות לקליפ ביוטיוב. תוך שלושה ימים, הקליפ כבר כיכב בכתבה בעיתון גדול מאוד בשבדיה בשם Dagens Nyheter והאתר הצנוע שלנו הוצף בגולשים שבדים, אברי גלעד ציין את המתקפה עלינו בתוכנית שלו בגל"צ ואלפי ישראלים מיהרו ליוטיוב להשיב מלחמה שערה על מה שהתפתח לקרב על הטוקבקים.

מה מוסר ההשכל מכל זה? אסור לנו להיות אדישים למתקפות עלינו כישראלים וזאת מכמה טעמים. ראשית, שונאינו רואים בשקט שלנו רשות להמשיך לשנוא ותומכינו סובלים מהדמורליזציה בהעדר תגובה הולמת מאיתנו העם – לא רק של ממשלתנו.

 

 חוץ מזה, מסתבר כי יש לנו גם את הכוח -- אפילו בהיותנו אזרחים מן השורה שלא עומד מאחוריהם שום גוף גדול -- להשיב מלחמה אפקטיבית נגד מתקפות חסרות בסיס. בין אם אלו מגיעות מחו"ל ובין אם הן באות דווקא מבית, יש לכל אחד מאיתנו כלים כאלה ואחרים לטפל מי שמבקש לפגוע בנו ובשם הטוב שלנו.

אנחנו בלאטמה חשים שביעות רצון גדולה מאוד מהסערה שעוררנו עם הקליפ שלנו ומתחייבים כי בשנה הקרובה נמשיך לא לשתוק  כשתוקפים את ישראל מבחוץ או מבפנים. אנחנו מקווים כי תמשיכו לתמוך בנו וגם תמשיכו להנות מהסאטירה שהצוות המבריק והפטריוטי שלנו מפרסם ומפיק מדי יום. מלבד זאת, אנו מקווים כי תפיצו את דבר קיומנו לכל בני המשפחה, כל החברים וסתם לעוברי אורח ברחובות.

 

 

שנה טובה, שנה מלאת צחוק ועיתונות אמיצה וצחוק על עיתונות לא אמיצה לכולנו.

 

קרולין

 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות: קרולין גליק | בלוג
 
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
פוסטים אחרונים

דברים מכנס הג'רוזלם פוסט 2013

מדבר סקר תרחק

הכנס של הפוסט

עם חברים כאלה...

היהודים, אלו היהודים

"צדק חברתי" והדרך לשעבוד

מה זאת אומרת להיות "כמו באירופה"?

מה חדש במצרים?

פעילי שלום? לא ממש....

לכל הפוסטים

תגובות
 
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר