חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
בלוגים נוספים  
אבישי  עברי      
שוקי  בלס      
טל  גלעד      
קרולין  גליק      
שלמה  בלס      
   
 
 
דף הבית » בלוגים » הבלוג של העורכת קרולין גליק
 
הבלוג של העורכת קרולין גליק
הנטישה הגדולה של יהדות ארצות הברית
 
  17/04/2009 מאת: קרולין גליק
 

לא ברור אם בישראל קולטים את משמעות העובדה שכ-78 אחוז מיהודי ארצות הברית הצביעו בעבור ברק אובמה בבחירות לנשיאות. במהלך הקמפיין נחשף מידע למכביר על אודות קשריו הענפיים של אובמה עם שונאי ישראל מכל סוג וזן. הכומר שלו למשך 20 שנה, אחד בשם ג'רמייה רייט שונא ישראל. החברים הקומוניסטים שלו כמו ביל איירס הטרוריסט הקומוניסטי משנות ה-60 שונא ישראל. החבר שלו פרופ' ופעיל פת"ח משכבר הימים ראשיד חלידי שונא ישראל. היועצים למדיניות חוץ שלו סמנטה פאוור, סוזן רייס, זביגניו ברז'ינסקי ואחרים, שונאי ישראל. התורם שלו ג'ורג' סורוס שונא ישראל. וכו', וכו', וכו'.

 

כל המידע הזה היה חשוף לעיניי כל מי שהתענין -- אמנם לא בתקשורת המיין-סטרים שהלכה שבי אחרי התקווה השחורה הגדולה של הנאורות. אבל אפשר היה עם קצת רצון למצוא את הכל על אובמה באינטרנט ובכלי התקשורת השמרניים. עצם העובדה שבכל זאת 78 אחוזים מיהדות ארצות הברית העדיפה להתעלם מהמידע כי אובמה אינו תומך נלהב בישראל בלשון המועטה מצביעה על הכיוון אליו הולך הקהילה היהודית הגדולה שבגלות. במילה אחת: שמאלה.

 

היה חשוב יותר ליהודי ארצות הברית להיות דמוקרטים טובים – גם במחיר נטישת ישראל – מאשר לתמוך באחיהם ובארצם בישראל.

את הנטישה של ישראל על ידי יהודי ארצות הברית אפשר לראות בהתנהגות של רוב הארגונים היהודים הגדולים במדינה, ושתי דוגמאות יספיקו כעת להצביע על התהליך המתפתח והולך. הראשון הוא כל מה שקשור למינוי הכושל של האנטישמי צ'ארלס פרימן כיו"ר מועצת המודיעין הלאומית של אובמה בחודש פברואר. מינויו של פרימן, שכיהן בעבר כשגריר ארה"ב בערב הסעודי, לבסוף טורפד עקב קשריו הכספיים על המשטר הסיני ועם בית המלוכה הסעודית ולא עקב שינאתו הגלויה לישראל ולא בכדי. מלבד ארגון ציוני אמריקה ( ZOA) אף ארגון יהודי גדול – כולל השדולה הפרו-ישראלית בוושינגטון אייפא"ק לא מצא לנכון לפעול נגד המינוי. אף אחד לא חשב שכדאי שיהודים אמריקנים יקימו צעקה על מינויו של אדם שאומר כבר כל הקריירה שלו כי היהודים אשמים בכל בעיות העולם לתפקיד המפקיד בידו את הכוח לחבר הערכות המודיעין הלאומיות של ארצות הברית ולתדרך את נשיא ארצות הברית בנושאים מודיעיניים.

 

ובעקבות המינוי, אף ארגון יהודי לא הטיל ספק במקצועיות של מנהל המודיעין הלאומי, האדמיראל דניס בלייר אשר מינה את פרימן לתפקיד. כמו כן, אף ארגון יהודי מיין-סטרים לא מצא לנכון לנגח ארגונים יהודים שמאלניים שדווקא תמכו בפרהסיה ובקולי קולות במינויו של פרימן.

הדוגמא השנייה היא התנהגות הוויעדה היהודית האמריקנית (AJC) בכל הקשור לוועידת דרבן. כנראה על מנת לשמור על יחסיה הטובים עם הבית הלבן ועם מחלקת המדינה – ששניהם רצו להשתתף בוועידה האנטי-ישראלית, ה-AJC דחפה את הממשל להשתתף בוועידה. זאת בניגוד לבקשות פורמליות חוזרות ונשנות של שרת החוץ דאז לבני והשר הרצוג שהארגונים היהודים בארצות הברית יקראו להטלת חרם אמריקני על הוועידה. וזה לא הכל. נציגה בכירה של ה-AJC בשם פליס גייר, שהיא חברה וותיקה של הילארי קלינטון התמנתה להיות חברה במשלחת האמריקנית שהשתתפה בפגישות ההכנה לוועידה בג'נבה בחודש שעבר בהן המשלחת האמריקנית ישבה בשקט כאשר הוסרו גינוים של השואה עקב התנגדות איראן. אני, ביחד עם חברותיי אן בייפסקי בניו יורק ומלני פיליפס בלונדון גינינו את הפעילות של ה-AJC ושל הממשל במאמרים שפורסמו אז והממשל נאלץ להפסיק את השתתפותו בפגישות ההכנה. מנהל ה-AJC דוד האריס אז יצא במתקפה אישית נגדנו ביומן האינטרנט שלו. אז, מן הסתם, תקפנו בחזרה. אבל בכל מקרה, הפעילות של ה-AJC רק הצביעה על תהליך חדש בו יהודים אמריקנים בעלי שם ומעמד נוטשים את ישראל על מנת לשאת חן בעיני ממשל אובמה והממסד הדמוקרטי שהולך ונעשה יותר ויותר אנטי-ישראלי מיום ליום.

כל הסיפור הזה צף ועלה השבוע בעקבות הכותרות בהארץ ובידיעות שהבן נכתב כי האמריקנים מתנים את המוכנות שלהם להתעמת עם האיראנים בנושא הגרעין בהתחיבות ישראלית להרוס יישובים ביו"ש. הכותרת בידיעות "בושאר תמורת יצהר" יוחסה לממשל עצמו.

האמת היא שלי נראה כי זה לא הגיע מרם עמנואל, יהודי החצר של אובמה אלא ממקור אחר. בשבוע הזה מסייר בארץ אחד בשם ג'רמי בן עמי המכהן כיום כיו"ר שדולה יהודית אנטי-ישראלית (פרו-שלום, ופרו-ישראלי בלשון האורווליאנית של השמאל) בשם J-Streetג'יי סטריטממומנת בין השאר על ידי המיליארדר היהודי האנטישמי ג'ורג' סורוס. בן עמי התחיל את הקריירה האנטי-ישראלי שלו בשדולה של שלום עכשיו בארצות הברית. השדולה החדשה הוקמה במהלך הקמפיין לנשיאות כדי לתמוך במועמדים אנטי-ישראלים לקונגרס וכמובן באובמה לנשיאות. ג'יי סטריט מתנגד לתקיפת מתקני הגרעין של איראן הן על ידי ישראל והן על ידי ארצות הברית. והדבר היחיד שבאמת מעניין אותה היא גירוש מאסיבי של כל היהודי מיהודה ושומרון ומירושלים הרבתית כדי להקים מדינה פלשתינית נטולת יהודים.

על כל פנים, בן עמי הזה נהנה מיחס חם מהתקשורת המיין-סטרים האנטי-ישראלית בארצות הברית. מיום הקמתה של השדולה הוא הוזמן להתראיין כיו"ר שדולה פרו-ישראלית של ממש על ידי כל כלי התקשורת הגדולים. וכעת וזוכה לאותו יחס מהתקשורת הישראלית בעת ביקורו בישראל. בעיניי יותר מכל, הדבר הזה מצביע על שילוב אינטרסים של השמאל הישראלי – המובל על ידי ציפי ("בלי מדינה פלשתינית אין לישראל זכות קיום") לבני, הרמטכ"ל לשעבר וחותם הסכם ג'נבה אמנון שחק, יוסי ביילין, וכמובן על ידי כלי התקשורת בניצוחם של ידיעות, הארץ וערוץ 2. כולם רוצים ליצור דה-לגיטימציה לממשלת נתניהו ובכך לשכנע את הציבור כי אין מנוס אלא לשוב לתוכניות הכניעה הכושלות של השמאל.

 

התקומה של יהדות ארצות הברית

 

אני נמצאת בארצות הברית כבר כמה שבועות. בשבוע שעבר נתתי הרצאה בפני קהל יהודי במילווקי. סקרתי את המצב בישראל מול הפלשתינים ואיראן ועניתי לשאלות. גבר מזדקן הצביע על עובדת היות רוב הקהל מבוגר יחסית ושאל אותי איך אפשר להביא למצב שיהודים צעירים יתעניינו בישראל.

התשובה שלי בקיצור הייתה שיפסיקו להסתיר את היופי האדיר, את המורשת חסרת האח ורע בתולדות המין האנושי של העם היהודי מהנוער. ברגע שיבינו כי אפשר להתגאות בהיותם יהודים, ושעצם היותם יהודים אמור להיות מקור הגאווה שלהם, אזי צעירים יתחילו להתעניין בגורל העם שלו ולהזדהות עמו.

הבעיה היא שכבר מאז שאני הייתי ילדה באמריקה, ויותר ויותר מאז פתיחת תהליך אוסלו, המבוגרים היהודים הפסיקו לספר לנוער מי הם. ישראל הפכה למילה נרדפת עבור "תהליך השלום." אמרו להם כי שורש הזהות היהודית שלהם הוא השואה והתמיכה הדתית שלהם בזכות של נשים להרוג את העוברים שלהן. אמרו להם כי הביטוי האתני החזק ביותר שלהם כיהודים הוא אכילת בייגלס עם סלמון מעושן. אמרו להם כי אמא יהודייה היא ייצור שתלטתני ומגעיל סטייל סרטיו הניורוטיים של וודי אלן. מן הסתם, מי ירצה להשתייך לעם כזה? רק מטורפים.

מה שהרשים אותי יותר מכל באותו ערב הייתה תגובת הקהל לדבריי. אנשים פשוט קמו על רגליהם והתחילו להריע ולצעוק בשמחה. סוף סוף אמרו להם שטוב להיות יהודים וכאילו משהו שהיה רדום בנפשם שהפך לזיכרון עמום התעורר לתחיה. אני אומרת לכם קהל ישראלי נכבד, תהיה תקומה לקהילה בארצות הברית על אף אובמה ועל אף המנהיגות הכושלת שם, וניתן יהיה לצפות אפילו לעלייה אדירה של צעירים יהודים אמריקנים, אם עם ישראל היושב בציון ומנהיגינו פשוט יתחילו לספר את האמת על העם שלנו אל העם שלנו הן בציון והן בארצות התפוצות.

 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות: קרולין גליק | בלוג
 
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
פוסטים אחרונים

דברים מכנס הג'רוזלם פוסט 2013

מדבר סקר תרחק

הכנס של הפוסט

עם חברים כאלה...

היהודים, אלו היהודים

"צדק חברתי" והדרך לשעבוד

מה זאת אומרת להיות "כמו באירופה"?

מה חדש במצרים?

פעילי שלום? לא ממש....

לכל הפוסטים

תגובות
 
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר