חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » "ערמומי, ציניקן, מסוכן וחסר מעצורים"
 
"ערמומי, ציניקן, מסוכן וחסר מעצורים"
יוסי ורטר חוטף קילה בשידור חי
 
printsendcomment
 


השר בנט. צילום: תומר אפלבאום "הארץ"

כנראה שנפתלי בנט עושה משהו נכון כי הוא גרם ליוסי ורטר מ"הארץ" לקפוץ מעורו, להשתעל, ללעלע ולהחנק ברוקו באורח כל כך לא חינני עד שנותר רק לקוות שורטר לא נכח בעת כתיבת המאמר שלו במחיצת בני תרבות. 

הנושא הוא המחלוקת האמוציונלית סביב שחרור הרוצחים הערבים במסגרת המו"מ עם אבו מאזן והכותרת המאופקת והמעונבת באתר "הארץ" היא: "ערמומי ציניקן, מסוכן וחסר מעצורים: בליכוד הבינו סוף סוך מיהו נפתלי בנט". במאמר מתרעם ורטר, פרשן פוליטי ותיק שמגלה נאיביות מפתיעה אל מול מהלכים פוליטיים פשוטים ומתבקשים, על המחאה שהשמיעו חברי "הבית היהודי" אל מול שחרור המחבלים של ממשלת נתניהו, בה הם חברים.

ורטר טוען שבנט וחבריו מנסים "לגזור קופון" פוליטי בהשמעת המחאה על מהלך שהם יודעים שהוא (לטענת ורטר) בלתי הפיך. השמעת מחאה עקרה רק לשם צבירת נקודות פוליטיות אצל קהל הבוחרים היא כנראה צעד כה נדיר וחריג בעולמו של הפרשן הפוליטי ורטר עד שהוא מעניק לבנט את כל שמות התואר שבכותרת. לא זכור שורטר קרא למי מהמחבלים הרוצחים "מסוכן", אבל שר הכלכלה זכה הבוקר לתואר הזה. מסוכן למי? לא ברור. אולי להמשך שלטונו של נתניהו שורטר חרד לו משום מה:

"הוא לא בא לעבוד לצד הליכוד בממשלה", מקונן ורטר, "אלא לחתור תחת הליכוד במטרה לרשת אותו בהנהגת הימין". סטופ דה פרס! ורטר גילה פה תופעה ייחודית ומסוכנת: פוליטיקאי השואף להתקדם! ראיתם מה זה הדוסים האלה? נותנים להם אצבע רוצים את כל היד.

"ולשם כך, הכל כשר", ממשיך ורטר, "גם מה שלא כשר, כמו להביך את ממשלת ישראל בעולם". רגע, מה? עיתון "הארץ" חושש להביך את ישראל בעולם? העיתון שכדי לעקוב אחרי הרפש שהוא שופך על ישראל במהדורתו האנגלית היה צורך להקים אתר שלם? ונפתלי בנט ציניקן...

בהמשך תוקף ורטר המשתעל את הצעת החוק של ח"כ אורית סטרוק המציעה לבטל את זכות החנינה של הנשיא כשהאסירים הם מחבלים וקורא לה "גזענית". למה גזענית? כי ההצעה לא כוללת "מפגעים ומחבלים יהודים". בינתים טרם כינה ורטר את נתניהו ובני גנץ "גזענים" בגלל ההירתמות שלהם לסיכול תכנית הגרעין האירנית בשעה שהם מתעלמים במפגיע מתכנית הגרעין הישראלית המתפתחת והולכת (על פי מקורות זרים), אבל זה בטח יבוא. תנו לו זמן.

ורטר מקנח בדיווח עיתונאי מדוייק מהשטח על צבע הלחיים של השר אורבך וברמיזה ששרי "הבית היהודי" נמצאים בממשלה כדי להיצמד לכיסא  בלבד ואת המופע המרהיב הזה של עיתונות הוגנת וסולידית חותם העורך שהצמיד לכתבה תמונה (מופיעה לעיל) של השר נפתלי בנט בתנוחה המזכירה את הערפד מרחוב סומסום או את מר ברנז מ"משפחת סימפסון". עיתונות אמיצה.


 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר