חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » צפו: פרובוקציה.
 
צפו: פרובוקציה.
מופע האימים של אוהד חמו ויונית לוי
 
printsendcomment
 


הרב מיכה פלד עצור בעוון תפילה. צילום: איתן קליימן.

בפעולת מחאה על החוק האוסר על יהודים להתפלל במקום הקדוש להם ביותר, עלתה אתמול קבוצת יהודים להר הבית. הם הניפו דגל ישראל, קראו קריאת שמע וקראו לראש הממשלה לשנות את החוק הדרקוני.

הם נעצרו ושוחררו מאוחר יותר. 

כך נשמע דיווח חדשותי אובייקטיבי פחות או יותר על המקרה. איך נשמעת הסתה מוטרפת וחסרת כל פרופורציה? אה, בשביל זה קיים ערוץ 2:"צפו: פעילי ימין חוללו פרובוקציה בהר הבית", היתה הכותרת באתר מאקו לכתבה על האירוע. הכתבה, מאת מחולל הקונספירציות אוהד "כלב בדרגת סרן" חמו, לא ויתרה על אף קלישאת-סטריאוטיפים. "פעילי ימין", "נוער הגבעות", "פרובוקציה" וכוליי. חמו לא התבלבל כשתיאר "תדריך" האוסר על יהודים להתפלל, לא נשך את הלשון כשסיפר לנו שהרב ישראל אריאל נעצר לפני כמה ימים "בעוון תפילה" ובכלל לא הפריע לו להסביר לנו שבלב ירושלים, במקום הקדוש ביותר לאומה, זקוקים נערים יהודים לליווי משטרתי ש"ישמור עליהם" - הוא לא אמר ממה או ממי. 

כדי לצדד בעמדת המשטרה (זה מה שתקשורת אמורה לעשות לא?) מדגישים גם חמו וגם יונית לוי בפתיח שלה כי המקום הוא "נפיץ", "כמו שכבר ראינו בעבר". למה הם רומזים שם בערוץ 2? הם מכירים איזה תקדים הסטורי לתפילת יהודים שהציתה אש נוראה במזרח התיכון? אין לדעת. הם מסתפקים ברמזים והפחדות. אולי הם מתכוונים לביקור של שרון בהר הבית, ביקור שלפי ההסטוריוגרפיה הרשמת של היקום המקביל של התקשורת הישראלית אחראי לכל מקרי הרצח של יהודים בידי ערבים מאז. 

אגב, יש עוד קבוצת אינטרס שמנסה לשנות את הסטטוס קוו בענייני תפילה במקומות קדושים ע"י אותן פעולות בדיוק: תפילה ציבורית במקומות האסורים עליהם כיום. רוצים לדעת איך דיווחו על פעולת המחאה שלה באותו ערוץ? "הבוקר: נשות הכותל בתפילת ראש חודש". ללא פרובוקציה. 

 
 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר