חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » למה ציטט "הארץ" רק חלק מדברי נתניהו?
 
למה ציטט "הארץ" רק חלק מדברי נתניהו?
התקשורת מעוותת את דברי נתניהו כדי לחבוט בו
 
printsendcomment
 


נדה סולטן. מפגינה אירנית שנורתה למוות. צילום:ויקיפדיה

בעולם ובישראל חגגה התקשורת את המבוכה שהנחילו צעירי אירן לבנימין נתניהו.

ע"פ המסופר, נתניהו התראיין לרשת בי.בי.סי בפרסית וטען כי לו היו אזרחי אירן אנשים חופשיים הם היו לובשים ג'ינס. בתגובה מיהרו גולשי אינטרנט מאירן להעלות לרשתות החברתיות תמונות שלהם לבושים ג'ינס, מה שהעניק לכלי התקשורת העוינים את ישראל וממשלתה, כולל "הארץ" כמובן, הזדמנות לחגוג את נצחונם המוחץ של הצעירים המגניבים מאירן על ראש הממשלה הזקן והבלתי מעודכן בישראל.

אבל התקשורת הטעתה את קוראיה וחגגה לשווא. ברק רביד מ"הארץ", שהצטרף כאמור למקהלת הלועגים לראש הממשלה, ציטט את נתניהו כך: "אם האיראנים יהיו חופשיים הם יוכלו ללבוש ג'ינס כחולים ולהאזין למוסיקה מערבית".

זה ציטוט חלקי במכוון. הציטוט המלא, כפי שניתן לראות בסרטון למטה, הוא: "לו היה חופש באירן, היו אזרחי אירן חופשיים לבחור מבין 700 מועמדים...כי הממשל פסל 700 מועמדים מלהתמודד בבחירות...לו אזרחי אירן היו חופשיים לבחור הם היו לובשים ג'ינס, הם היו נהנים ממוסיקה מערבית, הם היו מקיימים בחירות חופשיות. הם היו חופשיים לבחור במי שהם רוצים".

ניכר שנתניהו לא התכוון להתייחס לסוגי הבד המועדפים על אזרחי אירן אלא לחופש המוגבל ממנו הם נהנים ביחס לאזרחי מדינות חופשיות באמת, כשהדוגמה החזקה ביותר לכך היא תהליך הבחירות, שבאירן הוא סוג של הצגה שתוצאותיה מוכתבות מראש. "הארץ" הלך בדרכה של התקשורת המערבית ועיוות את דבריו של נתניהו כדי לנגח אותו, במקום להתמקד בביקורת המוצדקת על הפגיעה החמורה בחירותם של אזרחי אירן.
 


 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר