חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » ושבו בנים לגבולם
 
ושבו בנים לגבולם
עיתונים ישראלים חוגגים את שובם של הפלשתינים לאדמתם הקדושה לאחר 2000 שנות גלות
 
printsendcomment
 


צילומסך מאתר "הארץ"

בעקבות עתירתו לבג"צ של ארגון השמאל הרדיקלי "יש דין" הוסר "צו התפיסה" הצבאי מעל אדמות הישוב היהודי החרב חומש, שתושביו גורשו במסגרת "תכנית ההתנתקות" בשנת 2005.
הסרת הצו הצבאי אפשרה את כניסתם לשטח של ערבים תושבי הכפר הסמוך והם ציינו את המאורע בחגיגת נצחון שכללה הנפת דגלי פלשתין ושלטים אנטישמיים.

ב"וואלה" דיווחו על האירוע בטון ענייני.
ב-ynet וב"הארץ", היכן שמאבקו של העם הפלשתיני שוחר החופש לעצמאות על אדמתו העתיקה נוגע לכמוסים ברגשותיהם של הכתבים והעורכים, לא הצליחו להתאפק ודיווחו על האירוע בדמעות אושר וגיל:

ב-ynet הביאו דברים בשם אומרם וציטטו את ראש מועצת בורקא, הכפר הערבי השכן, שאמר: "זהו יום הסטורי". התמונות שליוו את כתבתו של אליאור לוי צולמו ע"י "יש דין" והן מתארות ערבים חורשים בטרקטור ועודרים במעדר, לטובת מי שלא הבין כי מדובר בצאצאיהם החוקיים של חנקין וסולומון גואלי האדמות ומפריחי השממה. 

"בעלי הקרקעות הפלשתינים חוזרים לחומש", הכריזה הכותרת לכתבתו של חיים לוינסון ב"הארץ" וכותרת המשנה חרגה מהיובש בו מתהדרות כותרות העיתון ביומיום: "מוחמד לא האמין שאי פעם יחזור, ואימן בכתה מאושר כשניסתה למצוא את החלקה המשפחתית". האם מצאה אותה בסוף? לוינסון בחר להשאיר אותנו במתח. את האירוע בו טיפסו החוגגים הערבים על מגדל המים שנותר מהישוב היהודי כשהם מניפים דגלי פלשתין ושלט (אותו תיעד גם צלם "הארץ") עם תמונה נלעגת של יהודי עטור זקן וכיפה ועליו הכיתוב "חומש לגיהנום", כינה לוינסון "הפנינג חגיגי".

 
 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר