חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » סכנה ברורה ומיידית
 
סכנה ברורה ומיידית
שובו של האורי-משגביזם
 
printsendcomment
 


סכנה ברורה ומיידית

את כתיבתו של אורי משגב גולשי לאטמה כבר מכירים. משגב עשה לו שם בסגנון כתיבתו, שהמילים "בטחון עצמי מופרז" קטנות מלתאר אותו, עוד בימיו ב"ידיעות אחרונות" וכיום כותב בלוג תחת הכותרת המצטנעת "משגב לעם" באתר "הארץ".

המאמר האחרון שהעלה לאתר "הארץ" זכה לכותרת "רגע לפני התקיפה בסוריה, היודו-נאציזם שוב מרים ראש". המילה "שוב" בכותרת רומזת לגילוי העיתונאי המסעיר הקודם של אותו משגב לפיו "לייבוביץ' צדק" והחברה הישראלית ובמיוחד הצבא הישראלי הפכו, אכן, ל"יודו-נאצים". זה היה לאחר שהתפרסם סרטון בו נראו חיילי גבעתי עוצרים ילד כבן חמש בחשד שזרק אבנים ומעלים אותו לג'יפ. משגב לא הסביר למה האירוע הזה דווקא מוכיח את קביעתו המפוקפקת של הפרופסור המפוזר, מה "נאצי" בעיכוב ילד שזרק אבנים (כיצד באמת נהגו הנאצים בכל אותם ילדים יהודים שזרקו עליהם אבנים?), או איך אמורים לנהוג חיילי צה"ל בילדים מכל הגילאים שזורקים עליהם אבנים. הסברים מעין אלה כנראה רק מעכבים את התנופה הרטורית של המטיף בשער. 

עכשיו, כך מסתבר, היודו-נאציזם מכה "שוב". את ההוכחה לנאציפיקציה הקשה שעוברת החברה הישראלית מצא הפעם משגב כשהקדיש שלושה חודשים למעקב סמוי אחר קבוצת גלוחי ראש מקומיים אליה חבר במסווה ואת פעולותיה תיעד בדביקות יום אחרי יום תוך סיכון עצמי גבוה. אני מתבדח כמובן, הוא עקב אחרי דף פייסבוק בשם "כולנו בעד מוות למחבלים", ליקט מספר תגובות אלימות של גולשים ישראלים שהביעו שמחה לנוכח תמונות של הרוגים בקרבות בסוריה ועל סמך מסד הנתונים הזה ניתח עד רמת דיוק של כמה ספרות אחרי הנקודה את חוליי החברה הישראלית.

"מה היקפו של הזרם היודו-נאצי בישראל?", שואל משגב (כי כן, מתברר שמדובר ב"זרם") ועונה "קשה לאמוד". אלא שקשיים, כפי שכבר נוכחנו, לא מרתיעים את משגב והוא נחלץ מייד למשימה הקשה בעזרת מסד הנתונים שליקט בשקדנות ומעט ידע בסיסי באקסטרפולציות חברתיות מתקדמות, כך: "בקבוצה "כולנו בעד מוות למחבלים" חברים כרגע 48,800 גולשים. זה אומר ש-48,800 ישראלים "עשו לה לייק", כלומר מחבבים את תכניה ואת פעילותה". אמנם כפתור ה"לייק" משמש למעקב אחרי דף פייסבוק, לא בהכרח להסכמה עם תכניו. כותב שורות אלה למשל "לייקק" את דפי הפעילות של שלום עכשיו, חדשות ערוץ 2 ויאיר לפיד אך אינו נמנה דווקא על חוג מעריציהם, אך אלו הם בדיוק הפרטים המעצבנים שכותב טוב צריך להתעלם מהם מאחר והם מפריעים לבהירות המסר שצריך לעלות מהכתבה.

"המוטו הוא שכל ערבי עלי אדמות הוא מחבל או מחבל בפוטנציה", ממשיך משגב להסביר, "ולכן טוב ומשמח שימות, ויפה שעה אחת קודם; השם האמיתי של הקבוצה אמור להיות "כולנו בעד מוות לערבים"". כלומר, משגב יודע יותר טוב ממנהלי הדף איך צריך היה לקרוא לדף שלהם. "ערבים" ולא "מחבלים". למה? כי המילה "מחבלים" מרמזת לסכסוך מסוים המתנהל בין יהודים לערבים באזור, אבל התזה של משגב בנויה על שנאת יהודים לערבים על בסיס מוצאם הגזעי (נאצים, זוכרים?) ולא על רקע סכסוך אלים בין העמים. זה רגע נהדר בו עיתונאי לא רק מדווח על המציאות באופן מעוות כדי להתאים אותה לאג'נדה שלו אלא נוזף במושאי הסיקור שלו על כך שהשתמשו במונחים שעלולים להפריע לאותה אג'נדה.

נאמן למתכונת המסורתית של השמאל האוטומטי מוסיף משגב: "מכיוון שכפי שציינתי גולשים אלו פועלים בתוך מעטפת משפחתית וחברתית, ובמקביל פעילות ברשת ומחוצה לו עוד קבוצות ברוח דומה, עולה החשש שכבר לא מדובר בזרם אזוטרי שניתן להתעלם ממנו. זה חשוב במיוחד לאור האפשרות המסוימת שבין ישראל לרשות הפלסטינית תתרחש תזוזה מדינית אמיתית במהלך השנה הקרובה". כמובן, העיתוי. בדיוק כשסוף סוף עומדים לחתום על הסכם שלום…

למפקפקים בכך שגולשים מתבטאים בחוסר נימוס בפייסבוק צירף משגב צילומי מסך המעידים כי אכן כך. למתלבטים אם גסות רוח בתגובות רשת היא מאפיין "נאצי" הבהיר משגב: "מדובר בסכנה ברורה ומיידית".


 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר