חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » זיופים זיופים בכל מקום
 
זיופים זיופים בכל מקום
זיופי אינטרנט מגיעים מגל הצדדים הפוליטיים
 
printsendcomment
 


צילומסך מיוטיוב

סרטון שהועלה ליוטיוב ומופץ ברשת מתאר עדות כביכול של נפגעת התעללות מינית. הסרטון, שהועלה בערוץ יוטיוב המיוחס לארגון זכויות אדם בשם Human rights watch palestine, מראה נערה המצולמת מאחור ומספרת על ההתעללות המינית שעברה ע"י אחד "מוחמד חטיב".  הנערה מוצגת כפעילה אירופית בארגון עוין אחר - ISM, הארגון שנודע לשמצה לאחר מותה של פעילת הארגון רייצ'ל קורי בתאונה, כשנדרסה ע"י דחפור צה"לי.

קשה מאוד להניח שהסרטון אמיתי. היוזר שהעלה אותו ללא כל ספק מזויף (אפילו הלוגו שלו נחתך בחופזה מאיפושהו והועלה ליוזר לא בפוקוס) , הוא נוצר לראשונה לפני שבוע והעלה מאז סרטון אחד בלבד - הסרטון המדובר. דף הפייסבוק אליו הוא מקשר לא קיים ובנוסף, הסרטון לא מוסר שום מידע שאפשר להתחקות אחריו (מלבד שם של ערבי שהתפרסם במעצר מתוקשר, מוחמד חטיב), לא בסרטון ולא במידע המצורף. הנערה המתיימרת להיות אירופית מדברת במבטא ישראלי בולט וכל העסק נראה כמו זיוף מאוד לא מקצועי שנועד להבאיש את ריחם של הפלשתינים והארגונים האירופיים המסייעים להם ע"י הצגתם כמטרידים מינית מחד ומחפים על הטרדות מיניות מאידך.

אין ספק שהרקע לזיוף הזה הוא תלונות חוזרות ונשנות בעבר על הטרדות מיניות ע"י ערבים בהפגנות שמאל ועל השתקה מכוונת מצד ארגוני השמאל, תלונות שעוררו מחלוקת עזה בבלוגוספירה הישראלית לפני כשלוש שנים.  כמו גם המציאות העגומה המוכרת לנו מחברות איסלמיות מזנזיבר הרחוקה ועד הפלשתינים אצלנו, של מוסלמים התוקפים פעילים זרים הבאים לסייע להם. 

זיוף סרטונים הוא הדרך הרעה ביותר האפשרית להילחם בתופעות כאלה. ראשית, כאמור, אין צורך להמציא תופעות כאלה, מספיק ללקט אותן מאתרי החדשות. שנית, הזיוף פוגע באמינות הדיווחים האמיתיים, בדיוק כפי שתלונות שווא על הטרדה מינית פוגעות בראש ובראשונה במוטרדות אמיתיות (ואלה רבות מספור), הנתקלות בחומה של חשדנות כשהן מעזות להתלונן.

בעבר חשפנו כאן מעט מתעשיית השקרים הערבית המשתוללת ברשת. מי שיודע שהמדק איתו לא נזקק לזיופים, די לו בחשיפת האמת.

 
 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר