חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » רק לימנים יש עיתונות מטעם
 
רק לימנים יש עיתונות מטעם
יש כלי תקשורת מרכזיים שמביאים עובדות ויש "עיתונות מטעם"
 
printsendcomment
 


הגרסה האמריקאית של 'ישראל היום'

הכתבה במעריב על המגעים לרכישת העיתון LA Times מספרת סיפור מעניין על אנשים עשירים שהפסיקו רק לקטר על כך שהתקשורת שמאלנית והחליטו לפעול. כמי שמבינים ש"בעל המאה הוא בעל הדעה" הם פועלים לקנות עיתון שנכון לעכשיו כמו רוב העיתונים המרכזיים בארה"ב, מזוהה עם עמדות הממשל הנוכחי. הצגת הדברים באופן הזה היא נכונה ולא מוטה. רק שהכתבה נפתחת כך:

"מיליארדרים אמריקאים - בעלי תפיסת עולם שמרנית, מסורת ארוכה של מעורבות פוליטית ותחושת רדיפה יוקדת מצד הממסד הליברלי והתקשורת השמאלנית - מחליטים להיכנס לעולם העיתונות המודפסת כחלק ממאמץ רב-שלבי למהפכה חברתית ושינוי פוליטי. נשמע מוכר?" האמת, לא ממש. יש עיתון שנקנה בחלקו על ידי גרמנים לא ממש שמרנים. יש עיתון שנקנה על ידי מולטי-מיליונר שמרני אבל לא אמריקאי, יש עיתון ששייך לעשיר אחר בעל מסורת של מעורבות פוליטית - רק שהוא לא אמריקאי ולא שמרן ויש את אל-מוניטור שהוקם על ידי מיליארדר אמריקאי (ערבי) ומעסיק עיתונאים ישראלים כמו עקיבא אלדר שיכפישו בעברית. אה, יש גם את 'ישראל היום' שאכן נקנה על ידי מיליארדר אמריקאי בעל תפיסה שמרנית, אבל חסר כל מסורת של מעורבות פוליטית בישראל ולא ממש נרדף על ידי אף אחד עד שהחליט לקנות את העיתון. בכל זאת, ברור למי הכתב התכוון. אם לא הבנתם, הכותרת תספר לכם. 


כתב מעריב לא מצליח לחמוק מהפיתוי להשחיר את אלו שמנסים לשבור את ההגמוניה הפוליטית הקיימת וכותב: "...פסיקה שהפכה את המערכת הפוליטית המקומית למגרש המשחקים הפרטי של מיליארדרים שמרנים ששפכו מאות מיליוני דולרים בשם הרצון להדיח מהבית הלבן את הנשיא אובמה, שבו הם לא ראו מעולם נשיא לגיטימי". אלא שהוא שוכח שבמערכת הבחירות האחרונה בארה"ב, המיליארדרים תומכי המפלגה הדמוקרטית השקיעו אפילו יותר כסף ממקביליהם הרפובליקנים וזאת על מנת למנוע ממיט רומני להיות הנשיא. 


עורכי דף הבית של nrg החליטו שההקבלה לא מספיק ברורה ושמו את הכותרת הלא עניינית בעליל: נא להכיר: "ישראל היום הגרסה האמריקאית". האם מדובר על עיתון שאם יקנה יתמוך בשלטון או יבקר אותו? האם הוא יחולק בחינם? האם הוא אמור לשרת אישיות פוליטית ספציפית או רק לתמוך בעמדות אידיאולוגיות השונות מהמיינסטרים? ליתר ביטחון, בכותרת הקטנה נכתב "עיתונות מטעם". האם עיתון השייך למיליארדרים שמרנים הוא יותר "מטעם" מאשר עיתון או תחנת טלוויזיה השייכות למיליארדר שמאלני? אתם יודעים, יש עיתונות אובייקטיבית שהיא במקרה תואמת לחלוטין את עמדות השמאל ויש "עיתונות מטעם". מזל שחוץ מ'ישראל היום' אין כזו בישראל.   
 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר