חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » בלבול פגיעה
 
בלבול פגיעה
פרשן ערוץ 10 בא להצליף באמריקאים ופספס את המטרה
 
printsendcomment
 


לאחר מעשה הטבח בבית הספר בקונטיקט התגבר השיח נגד תפוצת כלי הנשק בארה"ב. מילא הדיון הפנים-אמריקאי, הדיון נושא בחובו נושאים טעונים הקשורים למסורת ולהיסטוריה האמריקאית, אבל גם בישראל הפכו כולם למומחים מתחומי הנפש, החוקה האמריקאית והבליסטיקה. בעוד ניתן לטעון טענות שונות בעד ונגד שינוי חוקי הנשק, כפי שטען גם נדב איל, הרי שכל עובדה מוטעית הבאה לחזק את אחד הצדדים, דווקא מחלישה אותו. וכך איל מזכיר שתי עובדות בפסקה אחת:

"והיום, אם תרצו, תוכלו לקנות בארה"ב רובה צלפים (קוטר ‭12.55‬ מילימטר) עם טווח של 9 קילומטר. הוא יכול להוריד מסוק. אין צורך בשום בדיקת רקע כדי לרכוש נשק".  אז לגבי רובה הצלפים בעל הטווח של ה-9 קילומטר, מי ששירת ביחידת שדה כלשהי יודע שהטווח הוא דימיוני. ואם תמנעו מלסמוך על ההיגיון שלכם ותבדקו ברחבי הרשת תגלו שטווח ההרג המקסימלי שהושג אי פעם ברובה צלפים היה 2.8 קילומטר, יחי ההבדל. וגם לו היה רובה בעל טווח מדהים כזה, מה הקשר ליכולת להוריד מסוקים שבכלל לא מגיעים לגבהים הללו? ואם זה לא קשור לטווח, אז בתיאוריה ובכמה סרטים הוליוודים הצליחו להוריד מסוקים גם עם הרבה פחות מרובה צלפים אימתני.

העובדה השניה נוגעת לכך שכביכול אין צורך בשום בדיקת רקע כדי לרכוש נשק. המקרה הנוכחי מדגים כמה פרצות יש בחוקים הקיימים ועד כמה קל למטורפים להגיע לכלי נשק, אבל העובדה המצויינת כוללנית ורחוקה מלהיות מדויקת. אדם המבקש לקבל רישיון לאקדח או רובה בצינורות המקובלים, קרי קנייה מחנות  או מסוחר נשק מורשה ואז הגשת בקשה לרישיון, יאלץ לעבור בדיקת רקע של המדינה ואת הבדיקה של ה-FBI, ה-NICS. כל זאת בנוסף להיותו בעל עבר נקי משורת עבירות הקבועות בחוק כמו סמים, אלימות, סיכון חיי אדם וכיו"ב. כך שהאמירה ש"אין צורך בשום בדיקת רקע כדי לרכוש נשק" פשוט לא נכונה.

ואחרי כל זה, האם הפסקה הזו שירתה את טענתו של הכותב או להפך? 


(תודה ליונתן)

 

צלפים אמריקאים בעלי טווח מוגבל
 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר