חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » רייגן נמחק (שוב) והאבטלה של אובמה טובה יותר
 
רייגן נמחק (שוב) והאבטלה של אובמה טובה יותר
המצב בארה"ב מבחינת ערוץ 2 לא יכול להיות טוב יותר
 
printsendcomment
 

בתכנית 'אולפן שישי' בערוץ 2 אוהבים את המציאות שלהם באופן מסוים. דעות שמתקרבות לקונצנזוס או עובדות שלא מסתדרות עם המציאות הוירטואלית של חברי הפאנל נשלחות החוצה בבושת פנים. הנה שלוש דוגמאות מתכנית אחת:
  
  
 

בערוץ 2 התקנאו כנראה בערוץ 10 ששיבש את שמו של נשיא ארה"ב רונלד רייגן והחליטו פשוט למחוק אותו. כך, בסקירה של אהרל'ה ברנע מתברר שג'ורג' בוש האב, הרפובליקני שנבחר ב-1988 כנשיא, היה זה שהחליף את הנשיא קרטר. השנים 1980-1988 בהן כיהן הנשיא רונלד רייגן, זה שבאמת ניצח את קרטר, נמחקו כלא היו. מילא, נשיאים רפובליקנים הם לא הרבה יותר פופולרים מראשי ממשלה ימנים מבחינת ערוץ 2.
יאיר לפיד, למרות הטרמינולוגיה העדינה יחסית שבה הוא משתמש כלפי החרדים (שיפור לעומת שינוי ז"ל) הוא המועמד הריאלי האנטי-חרדי ביותר כיום. אולם הפרשן הכלכלי של ערוץ 2, נחמיה שטרסלר שהצליח להאשים את יו"ר 'מפלגת העבודה', שלי יחימוביץ' באהבת מתנחלים וחרדים, לא מסתפק אפילו במועמד האנטי-חרדי ביותר בנמצא. בעולמו השחור-לבן, אם אתה לא רוצה לגייס את החרדים מחר בבוקר (איך? מי יקלוט אותם?) אלא מדבר על תכניות של מספר שנים, אם אתה לא מבין ששנאת חרדים היא זו שתוביל להשתלבותם בחברה, אם אתה לא מבין שכל הכסף נמצא אצל החרדים, אם לא ברור לך שחרדי וחילוני נמצאים במשחק "סכום אפס", סימן שאתה נחמד מדי לחרדים. מדהים ששטרסלר עוד לא פתח מפלגה משלו, הרבה מאוד מנדטים ממתינים לו.
כידוע, בתקשורת הישראלית כל מה שאובמה עושה הוא טוב וכל מה שנתניהו עושה זה רע. השאלה היא עד כמה ניתן לשחק בנתונים. ביוני 2011 האבטלה בישראל הגיעה לשיעור הנמוך ביותר אי פעם. בהמשך, כששונתה השיטה שבה נמדדה האבטלה, המספרים עלו ועדיין אם נבחן לפי השיטה החדשה הנתונים הם כך: במרץ 2009 כשממשלת נתניהו נכנסה לתפקידה האבטלה עמדה על 9.4%, וביוני 2012 עמדה על 7%. לעומת זאת, כשאובמה נכנס לתפקידו שיעור האבטלה בארה"ב עמד על 7.8% ובנתונים שפורסמו לאחר תבוסתו בעימות נרשמה ירידה עד לשיעור המרשים, ובכן.. של 7.8%. כלומר, גם מבחינה מוחלטת וגם מבחינה יחסית מצבה של ישראל בתחום התעסוקה תחת נתניהו טוב מאשר של ארה"ב תחת אובמה. 
אלא שזה נוגד את עיקרי האמונה התקשורתית, אז לעזאזל העובדות.


(תודה לש"ש)  
 


מה יש לטלוויזיה בארץ נגדו? רונלד רייגן
 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר