חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » אהדה שלא נתונה לפרשנות
 
אהדה שלא נתונה לפרשנות
כתבת ידיעות והאוהדת של אובמה לא מסתירה גם בכתבה חדשותית את דעותיה
 
printsendcomment
 


לא צריך להיות גאון כדי להבין שביחס לבחירות בארה"ב הציבור הישראלי מתחלק כמעט כפי שהוא מתחלק פוליטית בארץ בין ימין לשמאל. הציבור הישראלי ביחס של 1:2, לפי סקר המכון הישראלי לדמוקרטיה, חושב שהמועמד הרפובליקני מיט רומני ידאג טוב יותר לאינטרס הישראלי. מצד שני, לא מפתיע שב'ידיעות אחרונות' מעדיפים את אובמה, הבעיה היא רק כשזה הופך לחלק מהדיווח. הקלטת וידאו של רומני פורסמה על ידי נכדו המובטל של ג'ימי קרטר ובה נראה רומני אומר שני דברים מרכזיים:

 1. מצביעי אובמה הם אנשים שרוצים כמה שיותר מעורבות ממשלתית כיוון שממילא הם לא אלו שמשלמים את המיסים ו2. מדינה פלשתינית אם תקום תהפוך לבסיס איראני קדמי כפי שקרה בלבנון ובעזה. אין פתרון לסכסוך. באמת דברים מרעישים.  

כבר בפסקה הראשונה מביאה אזולאי ציטוט כביכול מדבריו של רומני, ציטוט שאף מובא במרכאות כאילו היה תרגום מדויק של הדברים ולא תרגום גס עד כדי המצאה : "הם פרזיטים, אוכלי חינם, תלויים בממשלה. הם חושבים שהם קורבנות ושהממשלה צריכה לדאוג להם. 47% מהאמריקאים יצביעו אובמה ולא חשוב מה יקרה". רק שמי שיצפה בסרטון ימצא אמנם את הסיפא בנוגע ל-47% שחושבים שהממשלה צריכה לדאוג להם, אבל לא את ההתחלה המדברת על פרזיטים ואוכלי חינם. כינויי גנאי אלה הם פשוט הרהורי ליבה של הכתבת . בהמשך היא כותבת  על הסרטון כי "זה העצים עוד יותר את התדמית שמנסים לבנות לו יריביו: איש עסקים מנוכר, מנותק, שמאמין בכל ליבו ב"קפיטליזם חזירי"". זה באמת לא יפה לצאת כך נגד כמעט חצי מהאוכלוסיה, ממש כפי שאזולאי עצמה התייחסה לחצי השני של האוכלוסיה לא פעם. אזולאי מזכירה את הביקורת על רומני על כך שתקף את אובמה בעקבות רצח השגריר בלוב, וזאת בשל התפישה שלא יוצאים נגד הנשיא כשהמדינה מותקפת. זה לא ממש מה שהיא חשבה כשראיינה באהדה את הפעילה האנטי-ישראלית שתקפה את נתניהו.

על האוביקטיביות של אזולאי תוכלו לקרוא עוד בהמלצת העורך של סטימצקי על הספר שכתבה לפני הבחירות הקודמות, "אובמה - יש לו חלום": "אזולאי, ששירתה בוושינגטון במסגרת תפקידה, חיברה למעשה כתב הגנה סוחף שתומך במטאור השחור. לכן, זה אולי לא תחקיר ניטרלי, אבל יש בו את אותו סוג להט שכבש בשנה האחרונה עיתונאים רבים בארץ ובעולם. אזולאי היא אוהדת נלהבת של אובמה, ומאמינה במהפכה שהוא יכול להביא לבית הלבן...מה שמעניין מבחינת הקוראים הישראלים ב"אובמה – יש לו חלום", הוא שאזולאי מתייחסת בהרחבה לקשריו של אובמה עם העם היהודי ועם מדינת ישראל. כמו כן, היא מותחת ביקורת על ארצות הברית, וטוענת כי בניגוד לאופן שבו מצטיירת האימפריה ברחבי העולם כמדינה ליברלית וסובלנית, זוהי "אחת מהמדינות השמרניות ביותר בעולם, בוודאי השמרנית ביותר שבמדינות המערב". עכשיו רק צריך לחכות ולראות אם אובמה יהיה הנשיא הבא של ארצות הברית ואם אכן יביא למהפכה המיוחלת שרבים כל כך תולים בה תקוות".   

תמיכה באובמה לא צריכה לפסול את אזולאי מלכתוב עליו או על יריביו, אבל אם אפשר כדאי לא לעשות את זה מהמקפצה. 


  
 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר