חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » שאלת היהודי ומחנות הקיץ
 
שאלת היהודי ומחנות הקיץ
בידיעות אחרונות וב'הארץ' משחילים את האלמנט היהודי בכוח
 
printsendcomment
 


נלך מהקל אל הכבד:

הקל:
ב'הארץ' הופיעה כתבה
מתורגמת מ'הניו יורק טיימס' על כך שמשחק הגע-גע הפך מטרנד יהודי/ישראלי לטרנד כלל-אמריקאי במחנות קיץ. רק שהכותרת לכתבה היא "הלהיט של מחנות הקיץ היהודיים - הגע-גע" ובתמונה המצורפת לכתבה מופיעה בכלל תמונה של ילדה מוסלמית ממחנה הקיץ Seeds of Peace, מה הקשר? הקשר הוא שעורך הכתבה לא הבין על מה הכתבה וחשב שהיא על כך שגע-גע נהיה טרנד במחנות הקיץ היהודים, מה שבאמת היה נכון בשנות ה-70, בעוד שהכתבה באמת היתה על כך שהטרנד כבר אינו בלעדי למחנות הקיץ היהודיים, אלא עבר לאחרונה גם למחנות של לא-יהודים.

(תודה לעוז)

הכבד:
כותרת: הטבח בסרט: הרוצח היה מדריך במחנה קיץ יהודי. ראינו כבר בעבר שכאשר אדם בעל זיקה לישראל מורשע במעשי רצח אכזרייים בחו"ל הוא נהיה
ישראלי לפני הכל, ללא הסתייגויות ובלי תוספות. בידיעות אחרונות וב-Ynet (וכן, גם ב-Ynet ו'הארץ' באנגלית) עלו מדרגה וטרחו לציין בכותרות שהרוצח הפסיכופט מקולורדו, ג'יימס הולמס, הדריך במחנה קיץ יהודי. אכן, מידע מרעיש. הם לא גילו לנו שהוא יהודי או שצעק "שמע ישראל" תוך כדי הטבח, אלא טרחו להוסיף פרט שולי ביותר בביוגרפיה של הרוצח, עבודת הקיץ שלו לפני 4 שנים. ולמה לא לציין שהולמס אהב אוכל מקסיקני, מכוניות יפניות והיה חבר במועדון חנונים שבו היו"ר היה ממוצא קולומביאני? כי זה לא רלוונטי לרצח ולא מעיד על הרוצח.  כדי להבהיר את הבעיתיות, נציין שב-LA Times, המקור לסיפור, הכותרת היתה Colorado shooting suspect worked for a summer as camp counselor in L.A County. הל.א. טיימס שהביא את כל הפרטים מעברו של הולמס, ציין גם את סוג המחנה בתוך הכתבה יחד עם שאר הפרטים האיזוטריים, הקשר היהודי כלל לא מגיע לכותרת.

ורק כדי שתהיו רגועים, הרוצח אינו יהודי, אלא נוצרי פרסבטריאני. את זה Ynet ו'הארץ' לא טרחו להזכיר. בצדק, מה החשיבות של הדת אליה הרוצח משתייך, מה שחשוב בביוגרפיה של כל רוצח הוא סוג מחנה הקיץ בו הדריך.  

הרוצח ג'יימס הולמס

מי מחפש את היהודי?
 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר