חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » זיכוי לד"ר דוד, קלון לידיעות אחרונות
 
זיכוי לד"ר דוד, קלון לידיעות אחרונות
איך הציגו את ניצחונו של הרופא הישראלי בפרשת מוחמד א-דורה?
 
printsendcomment
 


תביעת הדיבה שהתנהלה בצרפת נגד הרופא ד"ר יהודה דוד אינה עניין פרטי שלו. דוד לא חשף את שקריו של ג'מאל א-דורה, אביו של מוחמד א-דורה, למען עצמו אלא למען ההסברה הישראלית ולמען תדמיתה המותקפת של ישראל בעולם. כזכור, התמונות בהן נראה כביכול מוחמד א-דורה בשעותיו האחרונות ליד אביו היו ממחוללי מתקפת הטרור והדה-לגיטימציה נגד ישראל בראשית העשור הקודם. כשד"ר יהודה דוד הורשע לפני כמעט שנה בערכאה נמוכה יותר, העניין פורסם בכל כלי התקשורת הישראלים, אם כי היו מבקרי תקשורת בכירים שסברו שגם היחס המנוכר עליו כתבנו כאן אז, היה אוהד מדי כלפי "המורשע" דאז, ד"ר דוד...

מסיבות אלו ועוד, חשוב לראות כיצד סוקר ניצחונו של ד"ר יהודה דוד בכלי התקשורת השונים:

באינטרנט:
ב'וואלה' דווח כך: "משפט א-דורה: הרופא שהואשם בהוצאת דיבה זכאי" ב-Ynet: "העליון בצרפת: א-דורה שיקר באשר לצלקותיו", nrg: "ניצחון לרופא הישראלי: התקבל ערעורו בפרשת מוחמד א-דורה", ב-mako: "הרופא הישראלי זוכה מדיבה בפרשת הילד מוחמד א-דורה". מצד אחד, התייחסות סבירה לנושא. מצד שני, למה מזכירים שוב ושוב שמוחמד א-דורה נורה למוות בצומת נצרים ב-2000, כשאנחנו לא באמת יודעים מה קרה שם, מלבד שהקלטת שכביכול תיעדה את האירוע, היתה מבויימת במסגרת תעשיית התעמולה הפאליוודית?

ברדיו:
ברשת ב' ובגלי צה"ל התראיין ד"ר דוד וסיפר בהרחבה על המשפט ומדוע לדעתו זוכה לבסוף.  

בעיתונים:
 ב'ישראל היום' העניין קיבל כותרת ראשית ואת עמודים 2-3. במעריב יש התייחסות נרחבת בכתבה על ידי האגף הפרו-ישראלי בעיתון, בן-דרור ימיני, בעמודים 6-7.
ב'הארץ', לא תתפלאו לשמוע, הידיעה זכתה להשתחל לעמוד 10 למטה, בשער הם העדיפו ידיעה על עיתונאית מנצרת שמוחה על הבידוק הביטחוני וידיעה אחרת על הסכנה הנשקפת לחייהם של המסתננים הסודנים שאמורים לחזור למולדתם בזמן הקרוב.
בידיעות אחרונות, "העיתון של המדינה", אף מילה על הניצחון הישראלי, על מאבקו של ד"ר דוד ועל השקר הפלשתיני שנחשף. כנראה שיותר קל לשכנע בית משפט בצרפת.

 
   


פלאש90.
 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר