חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » אשה אמיצה ומושתקת
 
אשה אמיצה ומושתקת
אין כאן חרדים ואפילו לא אוטובוסים, סתם עניין מעניין שלא זכה להיכנס לכותרות
 
printsendcomment
 


אוניברסיטת וורוויק

לכאורה מדובר בסיפור שצריך לעניין את התקשורת הישראלית. סטודנטית, כלומר אשה, ישראלית , שאף כתבה מחקר על ערבים-ישראלים נלחמה נגד ממסד חשוך וגזעני וניצחה. רק שהמדובר הפעם לא באשה שזכתה לעלבונות באוטובוס או בבית דין כלשהו (דבר חמור, שלא תטעו) אלא בסטודנטית ישראלית, סמדר בקוביץ', שלמדה במחלקה לפוליטיקה ולימודים בינלאומיים באוניברסיטת וורוויק באנגליה וניצחה במאבק נגד פרופסורית אנטי-ישראלית קיצונית, ניקולה פראט, שמונתה כמנחה שלה לעבודת התזה. הסיפור זכה לתהודה בעיתונים היהודים ובבלוגים חשובים באנגליה ובארה"ב. אחרי הכל, מדובר בהישג בזירה אקדמית שבה סטודנטים יהודים, ציונים וישראלים ראו בשנים האחרונות בעיקר קשיים ואכזבות. יתרה מזו, נושא "חופש הביטוי" ו"החופש האקדמי" שכלי התקשורת מדברים עליו השכם והערב, אמור היה כשלעצמו לעורר עניין בארץ. אמור.  

לסמדר היתה אפשרות להתפשר ולהסתפק בציון "עובר", הממוצע בין הציון שנתנה המנחה האנטי-ישראלית לציון שנתן הבוחן השני, אבל היא לא הסתפקה בכך ונאבקה כדי לקבל את הציון שחשבה שהיתה מקבלת, אלמלא דעותיה הקדומות של פרופ' ניקולה פראט כלפי ישראלים. פרופ' פראט, מחותמי העצומה לחרם אקדמי על ישראל, לא הסתפקה במתן ציון נמוך, אלא ניסתה להשפיע על מסקנותיה של סמדר בקוביץ' תוך שהיא טוענת שבקוביץ' "אימצה נראטיבים ישראלים וציוניים ללא ביקורת". סמדר הקדישה שנה לשליחת מכתבים ועתירות תוך הבאת הוכחות לצדקתה מתוך תקנון האוניברסיטה, עד שזו לבסוף שינתה את הציון ל"מצטיין".     

אז נכון שבימים אלו, שאפילו במדורי הספורט והכלכלה כותבים על "הדרת נשים", לא נשאר מקום להרבה דברים, אבל אפילו לא אזכור למאבק שקשור למדינת ישראל ואמור, לשם שינוי, להיות בקונצנזוס? ואולי התשובה טמונה בגוף השאלה, התקשורת עכשיו לא מחפשת קונצנזוס ישראלי ובטח שלא בשורות טובות, זה פשוט לא באג'נדה. 

נאמר לי על ידי סמדר שנפתחה עצומה, לא על ידה, לפיטוריה של אותה מרצה אנטי-ישראלית. אולי אם זו תפוטר, התקשורת תתעניין בשאלה, מי השתיק את "המרצה הביקורתית". 

 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר