חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » יורדים על ההפחדה
 
יורדים על ההפחדה
ג'פרי גולדברג, "המחסל", מתלונן על הפחדה ומפחיד בעצמו
 
printsendcomment
 


ווינט. מראיינים את היהודי המחסל

היהודי שחיסל קמפיין היורדים: הפחדה לא תעבוד

הגעגועים לתומס פרידמן נהיים קשים מנשוא. אנחנו כזכור עדיין מחכים להסבר, וברור שיש כזה, למה עליית 'האחים המוסלמים' בתוספת הסלפים לשלטון במצרים זו אשמת נתניהו/ הוכחה לעוצמת הדמוקרטיה המצרית. מזל שיש את ג'פרי גולדברג, מעין תומס פרידמן זוטא, כדי שיעשה ליהודים הפרובינציאלים קצת סדר ויזכיר להם מה נכון לחשוב, אם אפשר, בתוספת קריצת "אני משלכם, רק חכם יותר". 

מבלי להיכנס לפרשנות סביב הסרטונים של משרד הקליטה, האם הם טובים או לא, נתמקד בדבריו של גולדברג ובכתבה על דבריו ב-Ynet. גולדברג, למי שלא שמע, כתב בלוג חריף מאין כמוהו, בלוג חיסול לפי הכותרת ב-Ynet, שבו שוב תקף את ממשלת נתניהו. אבל שימו לב לטענה שעמדה בכותרת הבלוג: ממשלת נתניהו מציעה לישראלים לא להתחתן עם יהודים אמריקאים (במקור: Netanyahu Government Suggests Israelis Avoid Marrying American Jews). רק שדי ברור למי שלא מחפש להכפיש את ישראל ש:

א. סרטון מהסוג הזה לא מאושר בהצבעות ממשלה כך שהפניית אצבע כלפי הממשלה מעידה על חוסר הבנה בתהליכי קבלת החלטות או על ניצול הזדמנות מכוון מצד הכותב.

ב. הסרטון לא מעיד על כוונה לשכנע ישראלים לא להתחתן עם יהודים אמריקנים, אלא לחזור לארץ, או כפי שרומז הקריין בפרסומת: "עיזרו להם לחזור לארץ". גם כאן, אם המסר העיקרי שגולדברג קיבל הוא לא להתחתן עם בני זוג אמריקנים - וטוב שהוא לא אמר שהמסר הוא להתגרש מבני זוג אמריקנים או למסור את ילדיכם האמריקנים לאימוץ  - הרי שהדבר מעיד על בקיאותו הרבה בעברית. בן-חורין, כמה מפתיע, לא מזכיר את הכותרת המקורית של הבלוג הכל כך חשוב.   

הקמפיין של משרד הקליטה מעליב את גולדברג ומצחיק אותו גם יחד. "מישהו במשרד הקליטה מאמין שישראלי שהוא דוקטורנט למחשבים ב-MIT (אוניברסיטה בבוסטון) יראה את הפרסומת, ומיד יעזוב את הלימודים ויחזור לחיפה? זה מתאים לשנות ה-50. אפשר לכתוב מודעה חיובית - 'בוא הביתה לארץ של אפשרויות' או 'יש בישראל חצי מהאבטלה בארה"ב'. אפשר ללכת על זה, מבלי להעליב יהודים בארה"ב. מטרידה אותי השליליות". שזה אחד מהדברים המטופשים שנאמרו לאחרונה בכל הקשר. לפי הפרשן המהולל לענייני ישראל, פרסומת שלילית לא תגרום לאותו דוקטורנט לעזוב את הלימודים ולחזור לחיפה, אבל סיסמה כמו "בוא לארץ האפשרויות" תגרום לו לעזוב הכל ולחזור לארץ האפשרויות הישראלית שאותה עזב מ"ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות", ארה"ב, שבה הוא לומד כעת?

עניין משעשע נוסף, זו העובדה שגולדברג יוצא נגד אלמנט "ההפחדה". בהמשך מתברר, שבלי קשר לפרסומת, מדינת ישראל היא מדינה די זוועתית לשיטת גולדברג. גולדברג, "המחסל" בשבילכם, אף מציג תסריט לא רע לקמפיין הפחדה נגד עליה לארץ: "גולדברג מזהיר מפער הולך וגדל לדבריו בין היהודים בארה"ב לאלה בישראל סביב נושאים הקשורים לערכי הדמוקרטיה... גולדברג מדבר על החקיקה הימנית, על הדרת נשים מהמרחב הציבורי ועל הפגיעה בחופש הביטוי".      

גולדברג מובא על תקן מומחה לדעת הקהל היהודית-אמריקאית, אלא שסקרים שונים כולל אחד שפורסם ב-Ynet מראים שעמדותיו מייצגות למעשה רק את הקצה השמאלי-ליברלי של החברה היהודית-אמריקנית ולא את כולה. משהו כמו Ynet בישראל.

מצד שני, הוא אפילו לא תומס פרידמן. 

(תודה לגלעד)
     


מתוך הפרסומת של משרד הקליטה והנישואין
 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר