חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » מה קורא שופט?
 
מה קורא שופט?
איזה עיתון קוראים השופטים ומה הקשר לבחירת העורך במבקר ספרות?
 
printsendcomment
 


אילנה דיין. צילום: פלאש90

"הארץ" פירסם במדור ביקורות הספרים ביקורת על סיפרו החדש של פרשן "קול ישראל" הותיק לענייני משפט, משה נגבי, העוסק בסוגיית חופש הביטוי העיתונאי בישראל. לכתיבת הביקורת בחר עורך המדור במגישת תכנית התחקירים "עובדה" בערוץ 2, אילנה דיין.

במבט ראשון, בחירה משונה. חסרים עיתונאים שיכולים להנפיק 2700 מילה (!) על ספר חדש, עד כי צריך לבחור דווקא בעיתונאית שהפסידה לאחרונה במשפט דיבה מתוקשר בו קבע השופט כי נפלו פגמים חמורים באופן עבודתה? כלומר, אם לכתוב על חופש הביטוי העיתונאי (כי ביקורת הספר היא רק תירוץ לשטוח את משנתה הארכנית של המבקרת, כנהוג במחוזותינו), האם לא עדיף לבחור בעיתונאי שלא ניצל את החופש הזה כדי לפגוע קשות בקצין קרבי בצה"ל?

אבל זה רק במבט ראשון. במבט שני, הבחירה בדיין מכוונת. עורכי "הארץ" יודעים יפה מאוד מי היא אילנה דיין ושערעורה על הפסק החמור נגדה מחכה לפסיקתו של בית המשפט העליון. העורכים יודעים גם איזה עיתון קוראים השופטים. כשעורכי "הארץ" רוצים לפגוע בלגיטימציה של שופט הם יודעים לעשות זאת מצוין. "הוא מתנחל" או "אוהב מתנחלים", "הוא נלעג", "הוא לא ראוי", לא חסרים כלים. השופטים יודעים זאת, העורכים יודעים שהשופטים יודעים. עכשיו נמתין לפסיקת העליון, כי מה שאומר בית משפט בישראל – מבחינתנו זה קדוש.

אגב, אם גם אתם חושבים על מאמר חז"ל המפורסם על אלה שמפרכסות זו את זו בכל פעם שאתם קוראים מה שעיתונאי כותב על עיתונאי, בטח שאלתם את עצמכם מה היה לפרשן המשפטי של קול ישראל לומר, בזמנו, על הפסיקה נגד אילנה דיין, באופן משפטי ומקצועי כמובן. ובכן, משה נגבי טען כי הכרעת הדין נגד אילנה דיין היתה "מסוכנת לחופש העיתונות בכלל, ולעתיד העיתונות החוקרת בפרט. אם לא יתקבל הערעור על פסיקה זו, ייסתם הגולל על התחקירים העיתונאיים". 

 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר