חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » צונאמי של קלישאות
 
צונאמי של קלישאות
מקריאת מדור וואלה בישראל היום קשה להבין מי הטובים ומי הרעים
 
printsendcomment
 


כידוע, קיים שיתוף פעולה בין ישראל היום לאתר בעל הנטייה השמאלנית המובהקת - וואלה. בוואלה מתפרסמים טורים מתוך מדור הדעות של ישראל היום ובכל סוף שבוע מתפרסם בישראל היום מדור הנקרא "מדד וואלה". במדור זה מופיעה סקירה של אירועי השבוע, בחינה של הנושאים שעניינו את גולשי האתר במהלך השבוע וטור פרשנות אנונימי. ביום שישי האחרון נכתב בטור זה על הקשר בין איתמר ליפן. במשפט המודגש הראשון, משפט משובש וחסר היגיון, בולט גם הניסיון ליצור מקבילה לטבח באיתמר. השנאה והגזענות המתלהמת אינה נחלת הרוצחים, (לא תמצאו את המושג "גזענות" בהקשר של רצח יהודים) אלא נחלת היהודים שכאבו את הרצח. הרוצחים למעשה לא מוזכרים כלל, אלא רק כלי הרצח, כאילו הסכין פעלה מעצמה כתא עצמאי. 

המשפטים המודגשים אחר כך מבטאים את אותה מחשבה מעוותת בכלים יותר מתוחכמים. איך מעבירים מסר של אובייקטיביות תוך כדי היצמדות למסר הרצוי? מציגים את הדעות של הימין והשמאל, כאשר צד אחד מובא כקלישאה חסרת פשר - העולם יבין "עם מי יש לנו עסק" והצד השני מוצג בהרחבה, ללא מרכאות - צעד שכזה יוריד אותנו לרמת התעמולה הפלשתינית מימי עופרת יצוקה... כאילו שלוואלה הפריעה התעמולה הפלשתינית בזמן עופרת יצוקה. כותרות כמו 
למי בעצם אכפת אם צה"ל הורג חפים מפשע?"צה"ל הפציץ מרכזי רפואה" ועוד עשרות כתבות וטורים שהופיעו בוואלה בזמן המבצע בעזה ולאחריו דווקא שידרו את התעמולה הפלשתינית ללא נקיפות מצפון.

לסיכום המדד של וואלה: ה"רעים" של השבוע הם הטוקבקיסטים, הצונאמי של הנחשול, הגזענות היהודית, הסכין שדקרה, המדינאים ומועצת יש"ע ש"גזרו קופון" וניסו לשדר באמצעות הרצח שאנחנו עומדים מול רוצחי תינוקות. הצד החיובי בטור הוא החשיפה האמיתית של הסרגל המוסרי, או המדד של וואלה.
  

 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר