חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » היסטריה חסרת שחר
 
היסטריה חסרת שחר
כלי התקשורת משכתבים את ההיסטוריה ומפחידים את הציבור
 
printsendcomment
 

כלי התקשורת עסקו ביממה האחרונה במכתב ששלח השגריר היוצא בדרא"פ, אילן ברוך, שבו תקף את מדיניות הממשלה ואמר שלא ניתן להסביר אותה לעולם. לא ניכנס כרגע לשאלה למה נדרשו לו שנתיים (מאז כינון הממשלה) כדי לעזוב תפקיד שלפי דבריו ידע שלא יוכל למלא, השאלה נוגעת לקמפיין התקשורתי בעניין. ראשית, איך ניתן להסביר את ישראל בחו"ל כשכתבת בתחנת שידור צבאית משתמשת במונח "שטחים כבושים". שנית, מדוע אותם שגרירים וקונסולים שלרוב מצוטטים בעילום שם לא נשאלים על ידי המראיינים מדוע לא התפטרו מיד עם השבעת הממשלה שלא מינתה אותם? האם הם בנו על כך שנתניהו וליברמן לא יקיימו את המצע שבשמו הלכו לבחירות? המומחה שהובא בגל"צ בנוסף לשגריר בדרא"פ הוא אלון ליאל, מנכ"ל משרד החוץ לשעבר ואיש התנועה לשלום ישראל-סוריה. באופן ממש מפתיע הוא תמך בדבריו של ברוך נגד הממשלה. אם היו מראיינים גם את יוסי ביילין ואורי סביר היינו זוכים לאיזון מושלם.


כפי שניתן לראות ברקע לדבריה של אילאיל שחר מגלי צה"ל, גם באוגוסט 1965 בטרום עידן "השטחים הכבושים", אנשי משרד החוץ התלוננו בעיתונות על קשיים בהסברה. ישראל המצומקת נאלצה להסביר לעולם את הקמת המוביל הארצי, מדוע אינה מאפשרת "זכות שיבה" לפליטי 1948 ומדוע אינה נסוגה לגבולות החלוקה. ישראל גם גונתה על ידי מועצת הביטחון לא פעם וסטודנטים ישראלים ספגו מהלומות פיסיות ומילוליות בקמפוסים באירופה לפני ששת הימים. זכותו של השגריר לשעבר בדרא"פ לאחוז בדעות שמאל, אבל הניסיון התקשורתי לשווק את הבידוד הישראלי כדבר שאין לו אח רע בהיסטוריה הישראלית ושכל עניינו תלוי בבניה בהתנחלויות הוא שכתוב חסר בסיס של ההיסטוריה. שחר מדברת על הקושי להסביר בניה בהתנחלויות כשאין תהליך מדיני. כי כולנו זוכרים שכשהיה תהליך מדיני גלי צה"ל חזרו והדגישו שזה בדיוק הזמן לבנות ביהודה ושומרון.

בכירים במשרד החוץ הוציאו אוויר מהבלון התקשורתי כשהעלו את הטענה לפיה אילן ברוך התפטר לא ממניעים טהורים אלא כיוון שלא נבחר למשרת השגריר במצרים. רואים? יש אנשי הסברה טובים במשרד החוץ הם פשוט לא במקומות הנכונים. 

 

 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר