חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » מחשבות בעקבות הראיון של מלאני פיליפס
 
מחשבות בעקבות הראיון של מלאני פיליפס
הסופרת הבריטית התראיינה ליעקב אחימאיר בערץ 1
 
printsendcomment
 


בסרטון למטה מראיין יעקב אחימאיר את חברתי הטובה, הסופרת היהודיה-בריטית מלאני פיליפס. כתבתי על ספרה האחרון של מלאני בפוסט שפרסמתי כאן באוקטובר. אני חותמת על כל מילה שהיא אמרה בראיון וכדאי לראות אותו במלואו. ברצוני להדגיש רק מספר נקודות.


1. מלאני אומרת כי הכישלון של ישראל במישור ההסברתי נובע מכך שישראל כלל לא מבינה את אופי שדה הקרב ההסברתי בו היא מותקפת. מאז שהחל תהליך אוסלו לפני כמעט 18 שנים, ישראל הרשמית טוענת כי מדינתנו ראויה לתמיכה משום שאנחנו רוצים שלום ואף מוכנים לעשות ויתורים כואבים למען מטרה נעלה זאת. מנגד, הפלשתינים אומרים כי אדמת ארץ ישראל שייכת להם, היהודים גזלו את אדמתם והם רוצים שייעשה צדק היסטורי.


אם הייתם גרים בבריטניה, או על הירח, במי הייתם תומכים?


הדרך היחידה לנהל מלחמה ולנצח בה בזירה ההסברתית/תודעתית היא לדרוש שיכירו בזכויות שלנו כמו גם בשקר העומד בשורש הטענות של הערבים נגדנו. הווה אומר: הארץ הזאת שייכת לעם היהודי. העם הפלשתיני הוא פיקציה. הרי אם זאת האדמה של מישהו אחר אז העובדה שאנחנו מוכנים לחלק אותה לא בדיוק מביאה אנשים לחשוב שהצדק עמנו וכי עליהם לתמוך בנו. שדה הקרב התודעתי הוא שדה קרב אמיתי, או שאנחנו מנצחים או שהם מנצחים.


2. מלאני הסבירה כי הסיבה העיקרית שאינטלקטואלים בבריטניה השותפים לדעתה אינם משמיעים את קולם היא שהמחיר החברתי שגובה האליטה ממי שמצדד באמת מול עולם השקר וההזיה גבוה מדיי. המצב דומה גם כאן בישראל. ראינו זאת רק בשבוע שעבר בפעם המיליון. הכנסת הצביעה בעד הקמת וועדת חקירה שתבדוק את מקורות המימון של ארגונים בלתי ממשלתיים הפועלים לקעקע את זכות קיומה של מדינת ישראל בשלל דרכים. בסך הכל מדובר ביוזמה די אנמית לנוכח מימדי הבעיה. הרי יש ארגונים ישראלים שמקבלים הנחות מס מהממשלה (כלומר בעצם מסובסדים ע"י הממשלה) שמקבלים סכומי עתק מממשלות זרות. למעשה אלו עובדים מקומיים של ממשלות זרות, שנהנים מסבסוד ממשלת ישראל ומקדישים את זמנם להרס שמה הטוב וזכות קיומה של מדינת ישראל.


לנוכח תופעה זאת, כל מה שכנסת ישראל מסוגלת לעשות זה להקים וועדת חקירה?! הרי בארצות הברית, על פי חוק, כל גוף, עסק, מלכ"ר וכ"ו, אשר מקבל מימון מממשלה זרה מחוייב להירשם כסוכן זר. זאת ועוד, כל גוף המקבל כסף מממשלה זרה מפסיד את הזכות לקבל תרומות המוכרות לצרכי מס.


אצלנו רק מבקשים לחשוף את מקורות המימון ואת מימדי הכסף הזר המתגלגל לארגונים אנטי ישראלים. מהתגובה של האליטה כאן אפשר היה לחשוב שהקמנו גולאג בצפון תל אביב. התגובה של השמאל הייתה כל כך ארסית ומאיימת שאנשי ליכוד המבקשים להימנות על האליטה אצו רצו להצטרף לשמאל הקיצוני ולקעקע את מפלגתם שלהם וכמובן לקעקע את הימין ממנו הם ניזונים בבחירות. דן מרידור, בני בגין,מיקי איתן ורובי ריבלין לא מוכנים לשלם את המחיר החברתי הכרוך בלהיות איש שאיננו שמאלני ועל כן הם בוגדים במחנה שלהם ומצטרפים לציד מכשפות נגד מקארתיסטים מדומיינים.


3. הדרך היחידה להתמודד עם ההתנהלות הארסית של השמאל הבלתי רציונלי היא להקים אליטה חלופית. קחו למשל את ארצות הברית. בדיוק כמו אחרי רצח רבין בארץ, האשימה האליטה השמאלנית בארצות הברית את הימין ברצח, בעקבות הירי בחברת הקונגרס גיפורדס באריזונה בשבוע שעבר. בינתיים זה לא הצליח. מדוע? הרי זה לא שהשמאל בארץ מתוחכם יותר מחבריו בארצות הברית. פשוט, למחנה הימין שם יש אליטה משל עצמו.


שרה פיילין לא זקוקה לתמיכת הניו יורק טיימס כדי להצליח בחיים הציבוריים כי יש לה את פוקס ניוז, הוואל סטריט ג'ורנאל, הרדיו, האינטרנט, מכוני מחקר שמרנים ומיליוני אמריקנים ששייכים לעולם מושגים ותרבות הניזון ממוסדות אלו. למעשה ההצלחה של פיילין היא תולדה של העובדה שלפיילין לא אכפת מה אומרים עליה בשמאל, ועשרות מיליוני אמריקנים אוהבים אותה בגלל זה. לכן מכל ניסיון של השמאל לחסל אותה פוליטית, היא יוצאת פופולרית וחזקה יותר.


4. מה שמביא אותנו בחזרה לישראל, לזירה הפנימית והחיצונית. בארץ נראה כי הפוליטיקאי היחיד בעמדת מפתח שלא מתעניין במה אומר עליו השמאל הוא אביגדור ליברמן. זה חבל, כי ליברמן הוא איש בעייתי מאוד. התוכנית המדינית שלו יותר רדיקלית מיוזמת ג'נבה. הוא באמת לא מעריך סדרי שלטון דמוקרטים וכנראה יש לו בעיות משפטיות לא מבוטלות. ובכל זאת, ליברמן עוד עלול להיבחר לראש הממשלה הבא משום שהוא היחיד שמדבר מהלב ומוכן לספוג את מתקפות השמאל. אם נתניהו והליכוד רוצים להמשיך להיות מפלגת השלטון כדאי שהם ייטלו מליברמן את ההנהגה במלחמה למען זכויות העם נגד האליטה הרודה בו ומהר.


אותו מצב קיים גם בזירה החיצונית. אם אנחנו רוצים שמדינות העולם יתמכו בנו אנחנו חייבים להפסיק להתנצל על קיומנו מחשש שמה איזה יורגן יורגנסון יגיד עלינו משהו לא יפה באו"ם. אנשים מכבדים מדינות שדורשות כבוד. כל הסיפור הפלשתיני הוא שקר אחד גדול. אנשי אש"ף וחמאס מצליחים למכור את השקרים שלהם כי ישראל לא מוכנה לעמוד על זכויותיה האמיתיות. אם נדרוש כבוד ונשכיל גם לתקוף את הצד השני במקום לכנות בריונים ומחבלים בשם "פרטנרים" ללא הצדקה, אז גם הסברה תהיה לנו וגם מענה לשמאל הביתי יהיה לנו.


ובכן, אלו המחשבות שעלו לי אחרי שצפיתי במלאני. ועכשיו הסרט:


 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר