חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » לפי Ynet רק ימנים אוהבים את ישראל
 
לפי Ynet רק ימנים אוהבים את ישראל
יותר משהכתבה ב-Ynet מלמדת על ההסברה הישראלית היא מלמדת על מבקריה
 
printsendcomment
 

"ברגל ימין: הסבירו בחו"ל למה לא לוותר על שטחים"- Ynet נגד ישראל

 

מאמר לא חתום ב-Ynet (מעניין למה) מבקר את התכנים של ההסברה הישראלית, כפי שמופיעים באתר משרד ההסברה. שימו לב לחוסר ההתייחסות לעובדות, ולביקורת שמתמקדת בתוויות: "ימין", "ארץ ישראל השלמה" ו"עמדות שאינן בקונצנזוס". כאילו שדעות השמאל הקיצוני מייצגות יותר ממנדטים בודדים. אז על מה הביקורת? בעיקר על כך שישראל טוענת לצדקתה ולזכותה על ארץ ישראל. נשמע הזוי, נכון?

 

"אתם מתבקשים על-ידי המשרד להבהיר לבני שיחתכם הזרים, כי המושג "פלסטין" כלל לא היה קיים לאורך ההיסטוריה, כפי שהעיד - ומצוטט באתר - ההיסטוריון הערבי-אמריקני פרופ' פיליפ היטי נגד תוכנית החלוקה". (איזו הסברה ימנית מגוחכת, הרי כולנו יודעים שהמושג פלסטין היה קיים לפחות מאז פלישות הברברים ושהומרוס היה משורר פלשתיני מדוכא). 

 

מחברי הכתבה מתרעמים על כך שלא נזכרים ההרוגים הערביים במהומות אוקטובר 2000. נזכיר שבאירועים אלו ערביי ישראל חברו לרשות הפלשתינית, חסמו צירי תנועה מרכזיים, צרו על ישובים יהודיים ורצחו ישראלי לאחר שוידאו כי מדובר ביהודי. מעבר לאטימות המוסרית שבביקורת זו, נראה שהמחברים לא מבינים את מושג ההסברה עד הסוף.

 

כשירות מיוחד לקוראי 'לאטמה' ולכתבי- Ynet ניתן מספר "טיפים" על הסברה. אמנם הסברה מהווה קונספט מסובך לאנשים שמקצועם מחייב את השחרת פניה של ישראל ובכל זאת נסביר זאת לאט ובמתינות. הסברה נועדה לגרום לכך שישנאו את ישראל כמה שפחות, לא כמה שיותר. הסברה טובה לא מאמצת גישות מדעיות של "היסטוריונים פלשתיניים" המקשרים את שורשיהם ליבוסים, לחיתים ולאוכלוסיית הנאבי, שכידוע יישבה את הארץ לפני שהגיעו הציונים.

 

 מסביר טוב לא יאמר שישראל היא מדינת אפרטהייד שקמה על חורבות הפלשתינים, קוצרת את איבריהם להשתלות וגורמת לילדיהם להיוולד חדי-גפיים. מסביר טוב לא יטען שישובים שהוקמו על ידי ממשלות השמאל (עפרה, קרית ארבע וכיו"ב) הם מכשול לשלום ושאזרחים ישראלים נוהגים להפוך מיניבוסים של פלשתינים תמימים. המשמעות הברורה והעגומה היא שכתבי Ynet לא יכולים לעבוד בהסברה, ליתר דיוק, לא בהסברה ישראלית - את הצד השני הם משרתים היטב.        

 

 


 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר