חפשו אתנו בפייסבוק
 
 
 
   
 
 
עמוד הבית » פרוייקט- Why?
 
פרוייקט- Why?
האם קניית בתים במדינת ישראל על ידי ערבים מכונה "עירוב"?
 
printsendcomment
 


האם קניית בתים בגליל על ידי ערבים מכונה "עירוב הגליל"? האם רכישת דירות על ידי מוסלמים בגבעה הצרפתית מכונה "פרוייקט אסלום ירושלים"?

 

יהודי עשיר מארה"ב קנה בניין בשנת 1985 ליד המטה הארצי בירושלים. עד השנה המבנה הושכר למשמר הגבול וכעת הוא עתיד להפוך לבניין דירות. איך הייתם מכנים זאת? ב'מעריב' זה נקרא "פרוייקט ייהוד מזרח ירושלים". שם זה אינו ציטוט מתוך נאום של ניצי הפתח' ולא מהפרוטוקולים של זקני ציון, אלא הכינוי של 'מעריב' לעסקת נדל"ן שביצע יהודי בתוך בירת ישראל על פי החוק הישראלי. אם נדמה למישהו שמדובר בסמנטיקה גרידא, שימו לב מי לדעתו של בן כספית הם האשמים- "היתרי בנייה שהעניקה עיריית ירושלים", "ראש עיר נמרץ מדי" ו"מיליארדר אמריקני ימני קיצוני", של מי הבית- "אתר פלסטיני היסטורי רגיש במיוחד במזרח ירושלים"- ביתו של חבר של היטלר, אמין אל חוסייני, (אגב, שמתם לב שאין אתרים יהודיים רגישים, במיוחד לא בירושלים, רק ערביים?), מי המבוגר האחראי- ממשל אמריקאי נחוש. לא שתלטן, לא קולוניאליסט, נחוש. למקרה שמישהו יחשוב שזהו עניין ביורוקראטי שאינו בתחום העיסוק של נתניהו ואפילו לא של ראש העיר- "היתר בנייה שמאפשר התחלת עבודות, קיבל מוסקוביץ' רק לפני שלושה חודשים, בהשראתו של ראש העירייה ניר ברקת ומדיניות הבנייה שלו". האם ברקת בנה שכונות יהודיות חדשות במזרח ירושלים והתקשורת שכחה לדווח על כך? ומה זה לעזאזל "בהשראתו" של ברקת? ממתי מישהו שואב השראה מראש עיר, משל היה לפחות דוד גרוסמן, ועוד להענקת היתר בנייה?

 

והעיתוי הקדוש- לעיתונאים כמו בן כספית קשה לומר באופן גלוי שהם רוצים שאובמה יאנוס את ישראל שלא לבנות בירושלים, מצד שני, זה מה שהם באמת רוצים, איך יוצאים מזה? עיתוי. כך ב-1996 נטען: זה לא שלישראל אין זכות לפתוח את מנהרת הכותל, אבל למה דווקא עכשיו? לפני חודשיים טענו אחרים כי זה לא שבישובים בבקעת הירדן, שאותם אפילו רבין כינה "התנחלויות בטחוניות", אסור ליהודים לגור, אבל ככה לעצבן את האמריקאים, עכשיו? זו תופעה בהחלט מעניינת: בקרב עיתונאי האג'נדה לא תמצאו אחד שיאמר "עכשיו זה לא עיתוי טוב להסכם מדיני"-בעניין הבנייה בירושלים יאמר לכם כל עיתונאי בכיר יש תמיד את התירוץ המוכן במגירה- ירושלים לנצח נצחים, אבל דווקא עכשיו, בליל ירח מלא?   

 
    הדפסת כתבה print שלח לחבר send תגובה לכתבה comment
 
תגיות:

 
 
ידיעות נוספות
 
תגובות
 
 

facebookrsstwitteryoutube
הצטרפות לרשימת תפוצה
תגובות
תגובותהכי חדשהכי פופולרי
תגובות
 
 
פס
רוגטקה ניהול קמפיינים ברשת עיצוב ובניית האתר